סורגים שקופים

סורגים שקופים לבית

אם החלטתם להחליף חלונות בבית, או להחליף סורגים מסיבות בטיחותיות או אסתטיות, דעו לכם שהיום שווה לשקול סורגים שקופים. אם יש לכם צורך בהחלפת סורגים בחנות, במפעל או במשרד, סורגים שקופים הם בהחלט אופציה ששווה לשקול. אם אתם לא יודעים מה זה, כמה זה עולה ולמה זה מיועד, ואיפה משיגים סורגים שקופים, ננסה להסביר לכם כאן כמה שיותר. הישארו איתנו!

סורגים שקופים – מה זה

סורגים שקופים הם הטרנד החדש בעולם הסורגים. הם בניגוד לשאר הסורגים לא עשויים מתכת / אלומיניום, הם קלים, חזקים, בטיחותיים והכי חשוב – לא חוסמים את הנוף. כל מה שרציתם לדעת, עם חסרונות, יתרונות ושאר הדברים לשקול. סורגים שקופים עשויים מחומר שנקרא פולי קרבונט, חומר גרמני שפותח בשנות ה-50 של המאה ה-20, שלא נשרף ולא נשבר. לכן הוא מעולה ברמת הבטיחות.

יתרונות סורגים שקופים

החומר ממנו הם עשויים מאפשר ל-90% מהאור לעבור דרכו, דבר שהופך אותם לשקופים כמעט לגמרי, ואם יש אור בחוץ הוא לא נחתך או נחסם באמצעות הסורגים. הוא לא שביר, לא ניתן לשריפה, מבודד אקוסטית דבר שמאפשר לגור במקום רועש ואף לקבל מעט רעש מופחת ולו רק בגלל הסורגים, ואפשר להשתמש בהם ברמה העיצובית בצורות רבות, ובשל כך, אפשר לכופף ולעצב אותם שיתאימו גם לבית, גם למפעל, ועוד. כמובן אנחנו מדברים פה על עבודה בטוחה – כי זה אמור לחסום ילדים מליפול חלילה. יש לחומר הזה, ולסורגים ביחד איתו, תקן של מכון התקנים שנקרא 94, וגם תקן בין לאומי שנקרא ROHS. כמובן שברמה של העיצוב של המוצר הם נראים כמו כל סורג אחר: אפשר ישרים, אפשר מעוקלים עם בטן, אפשר מעוטרים, ולכן הם יכולים לעמוד בתקנים של סורגים אחרים: 105 ס"מ גובה, 4.5-14 מ"מ עובי ועוד.

האם לסורגים שקופים יש חסרונות

יש מספר חסרונות מצומצם שיש לקחת בחשבון לפני התקשרות עם בעל מקצוע או מסגריה מוסמכת. קודם כל, מכיוון שהם לא בתחום הברזל, אי אפשר לבקש מכל יצרן שיעשה אותם בעבורכם. אי אפשר פשוט לגשת למסגר של בן משפחה ולבקש ייצור בזול. כאן יש מוגבלות מבחינת יכולת / אישור הייצור, וזה הופך את המוצר למוגבל יותר בנוכחות שלו בחנויות מקומיות. זה לא בהכרח הופך אותם ליקרים באופן משמעותי יותר, אבל הם כן מעט יקרים יותר. חסרון נוסף הוא חסימת כניסה של אוויר. ההרכב החומרי שלהם אמנם מכניס אור, אבל מסנן אוויר, ולכן אם אתם אוהבים שהחדר מאוורר באופן טבעי, יתכן שתהיה לכם כאן אכזבה מסוימת.

מה חשוב לבדוק לפני שקונים סורגים שקופים

  1. שהסורגים מצופים נגד שריטות, כי התבלות עושה את שלה.
  2. שהסורגים מצופים בחומר נגד קרינת UV, אחרת הם יהפכו צהובים והאור לא יכנס.
  3. שהסורגים מלוטשים כדי שלא ישרטו / יפצעו את הילדים.
  4. חשוב מאד לקנות סורגים רק במקום מקצועי, עם אישורים וכמובן שמגיע עם אחריות מלאה בכתב.
חלון ללא סורג
התקשרו עכשיו