סורגים 

 

סורגים הם אחד הדברים הכי חשובים בבית, במיוחד אם יש ילדים ואתם גרים בקומה גבוהה. סורגים גם מאפשרים לכם להרגיש בטוחים בכל הקשור לפריצות, שלצערנו קורות יותר ויותר בישראל, בוודאי בשכונות קשות יותר. לכן, אם אתם רוצים להרגיש בטוחים בכל הקשור למשפחה שלכם, ובכל הקשור לרכוש שלכם, סורגים הם הפתרון בכל הבית. אבל, יש הרבה מאד סוגים של סורגים, חומרים, מטרות, וכמובן גם מחירים. איך תדעו איזה סורג מתאים לכל חדר, כמה להוציא מבחינה תקציבית, ומה מתאים לצרכים שלכם? ננסה לעשות לכם סדר בסוגיה זו.

כמו בכל דבר סורגים  – גם כאן צריך לחשוב על בטיחות, עיצוב ותקציב

מוצר שאמור להגן עליכם, אמור להיות בטיחותי, פונקציונאלי וקל לתחזוקה. בנוסף, הוא אמור להיות נאה, כדי שלא תתבאסו בכל פעם שאתם רואים אותו. כלומר, העיצוב אמנם הוא לא הדבר הכי חשוב – אבל הוא בהחלט חשוב. זה נכון בבית כמו שזה נכון במקומות כמו משרדים וחברות גדולות. חשוב להתייעץ עם בעל מקצוע ברמה גבוהה שיודע את העבודה, וגם מכיר את השוק, כך שיוכל להמליץ לכם מה נכון מבחינה של עיצוב, תקציב וגם בטיחות. חשוב מאד לעשות סקר שוק, כדי שתביאו בעל מקצוע ברמה גבוהה, שיעשה את הכול מתאים בצורה מושלמת לצרכים שלכם.

אם הבטיחות היא מעל לכול – איך מוצאים בעל מקצוע ברמה גבוהה לעבודה שלכם

חשוב מאד לבקש המלצות ולראות תיק עבודות. חשוב מאד שלא ליפול על חאפר שעושה עבודה לא טובה. לדוגמה, אם מדובר בבטיחות ילדים – חשוב מאד שהרווח לא יהיה גדול מ-7 סנטימטר, כדי שהילד לא יוכל להוציא את הראש בין הסורגים. כי אם יכול להוציא את הראש, יכול להוציא את כל הגוף, והנה הוא חלילה נופל. חשוב מאד:

  1. לבדוק שבעל המקצוע מורשה ויש לו אישור לעבוד בסוג עבודות זה.
  2. חשוב לוודא שיש תו תקן בטיחות של מכון התקנים הישראלי למוצר, בין אם קניתם ממנו מן המוכן ובין אם ייצרו לכם במיוחד. בהמשך נדבר על ייצור בהתאמה אישית. התקן קובע כי אסור שיהיה רווח של 7-10 סנטימטר ומעלה בין הסורגים ושהם צריכים לעמוד בעומס של 69 קילוגרם לפחות. עובי הסורג בממוצע הוא 10 מ"מ, ואם רוצים יותר, זה מעלה את המחיר ב-10%. אבל, הבטיחות כמובן מעל הכול.

סוגי סורגים – איך תדעו שמה שמוצע לכם אכן מתאים לצרכים שלכם

בשוק כיום יש סורגים מחומרים שונים, שמתאימים למקומות שונים, סיבות שונות וגודל תקציב שונה. לכן, חשוב לבדוק היטב מה ההיצע כדי להבין מה הכי מתאים לכם ברמה של שלושת הקריטריונים המוזכרים לעיל. ננסה לפרט אותם כדי שתדעו מה יכול להתאים לכם.

  1. סורגים ישרים – אלו הסורגים הקלאסיים שכולנו מכירים. הם צמודים לחלון בצורה ישרה של 90 מעלות, אבל לא הכי פופולאריים כיום כי הם מזכירים כלא או בית ספר. חלק מהאנשים יעדיפו צורה אורגנית יותר ופחות חונקת. מחירם הממוצע 450 ₪ לחלון.
  2. חלונות עם עיטורים מעוקלים – כאלו שמאפשרים לתלות אדניות למשל. המחיר 650 ₪ בממוצע לחלון.
  3. חלונות שמתפצלים לשניים ונפתחים – בדרך כלל מתאימים לחנויות ויטרינה או לחדרי כביסה. המחיר הממוצע 1000 ₪ לחלון.
  4. חלונות שקופים – מיוצרים מחומר שנקרא פולי קרבונט, והם חזקים מאד. יתרון גדול: השקיפות מאפשרת לראות את הנוף והם לא חוסמים את המראה. מחירם תלוי במתקין. הם לא זולים, כלל לא זולים, אבל למי שזה חשוב ויש לו תקציב, זה משתלם.

כמה דברים שיהפכו את הסורגים שלכם לטובים יותר

  1. אם הלכתם על ברזל, השתמשו רק בברזל מגלוון, כי הוא חזק יותר כנגד פריצות, לא מחליד ועמיד הרבה יותר. אל תיקחו סורגים חלולים כי הם מתמלאים מים ומתחילים להיהרס מהר מאד.
  2. הקפידו על בעל מקצוע שנותן אחריות ועומד בתקנים: 105 ס"מ גובה לפחות, וללא עיטורים שילדים יכולים לטפס עליהם.

סוגי חומרים ועל מה יש להקפיד

חשוב מאד שהחלונות יהיו בעובי המתאים, בפרופיל המתאים ומיד נסביר מה זה, ובצורה הנכונה לכל חדר. בעוד לסלון אפשר לשים סורגים ישנים, בחדרי השינה וחדרי הילדים כדי להכניס משהו עם עיקול, אולי אפילו שקוף, גם כדי לשמור על הבטיחות וגם כדי שיהיה יפה ונעים. לגבי הפרופיל, יש אפשרות שהסורג יהיה עגול ושיהיה מרובע, תלוי בעיצוב שאתם מעדיפים. חשוב מאד להקפיד גם כאן ולא משנה במה בחרתם, על בטיחות ובמיוחד של ילדים במקום הראשון. בשל כך, חשוב שהפרופיל יהיה בין 4.5 ל-14 מ"מ עובי לפחות, וכאמור ישמור על עניין הרווחים כפי שתיארנו לעיל.

החומרים הפופולאריים ביותר בעניין הסורגים הם אלומיניום, ברזל רצוי מגלוון וכיום יש גם פרופילים מפלסטיק, כמו שאמרנו למעלה, שעושים את הסורגים שקופים. בעצם העיקרון הוא שלא יפלו מהם, ושלא יהיה קל לפרוץ אותם. לדוגמה, חשוב שבכל סורג שאיננו ישר, שיהיה "קשר" באמצע, כדי שלא יוכל פורץ לכופף אותו ולשבור אותו באמצע. זה נכון בכל חומר, ובכל עיצוב.

לגבי העיצוב, בחדרי הילדים רצוי שיהיה משהו מעוצב ונחמד יותר: בחירה של צבע משמח, של צורות כמו לבבות או צורות גאומטריות זה דבר מקובל. בחדר השינה ובסלון כדאי לשמור על משהו סולידי יותר, אבל לא מוכרחים שזה יהיה ישר מדי. וכמובן שהחלונות הפשוטים יותר, הסורגים הבסיסיים והחזקים ללא עיצוב מיוחד, יכולים להתאים לחדר הכביסה. בכל מקרה חשוב לעבוד עם צבע מקצועי ברמה גבוהה, דוחה לכלוך וחלודה, ולא לשכוח למרוח WASH PRIMER בסוף.

אוקיי השתכנתי לקנות סורגים חדשים הביתה – איך אמצא בעל מקצוע ברמה גבוהה

מסגריה היא המקום שעליכם לפנות אליו כדי שיעשה לכם את הסורגים, מאלומיניום או מברזל. סורגים שקופים יש לפנות לחברות אחרות, שאינן מסגריות, ועל כך בפעם אחרת. מה שכן, לפני שאתם סוגרים על מסגר על העבודה, חשוב לדעת מה לא לעשות ואיך לזהות חאפרים. יש שלושה דברים שצריכים להדליק לכם נורה אדומה: ריתוך לא תקני של הסורגים לחלון או לקיר – חשוב לוודא בתיק העבודות שהגימור בטיחותי. לא נותנים אחריות בכתב – נא לברוח מאדם כזה מיד! מנסה לשכנע אתכם לבחור בסורגים לא מגלוונים כי זה זול יותר. עשו אחורה פנה. סורגים אלה יהרסו במהירות.

אז מה לגבי ייצור עצמי: איך מוצאים מסגריה ברמה גבוהה

כאמור מסגריה היא בית העסק הרלוונטי. המסגר עובד במוצרי מתכת, ובין היתר עושים סורגים. מסגר מקצועי אמור לשלוט בכל רזי העבודה, וככל שהוא וותיק ומנוסה יותר כך סביר שהסורגים שתזמינו ממנו יהיו איכותיים יותר. אפשר לקנות את הסורגים בצורה תעשייתית, אבל מה להשוות את איכות העבודה. במסגריה לא מוכרים בדרך כלל מוצרים גנריים שאפשר לקנות במפעל, אלא משהו בהתאמה אישית, שנראה מעולה, בטיחותי וברמה גבוהה. אם המסגר עומד בשלושת הקריטוריונים מהפסקה הקודמת, ויש לו תיק עבודות וותיק ומרשים וקיבלתם עליו המלצות – נראה שאתם מסודרים. הם גם יכולים לייעץ לכם איך לשפר את הרעיונות שלכם, להפוך לבטוחים ויפים יותר.

 

 

 

סורגים 

יכול לעניין אותך גם

מדרגות מתכת

שילוב של בטיחות ואסתטיקה בניית מדרגות לבית היא אחת המשימות היותר מורכבות, והמשפיעה יותר מכל על מראה החלל הפנימי בבית שבו המדרגות כאמור נדרשות ועל

קראו עוד »

מעקות ברזל מחירים

  בבחירה ובדיקה של דגמי מעקות ברזל מחירים הוא תחום שיכול ליצור לא מעט בלבול, בעיקר סביב סוג המתכת ומורכבות העיצוב של המעקה. עצם העובדה

קראו עוד »
גדר ברזל

שערים וגדרות

 שמרה על שטח פרטי ומניעת הגישה אליו שערים וגדרות אחת האמירות המאפיינות ביותר את החשיבה האירופית בכלל והאנגלו סקסית בפרט, היא האמירה "ביתי הוא מבצרי". על

קראו עוד »