מעקה למרפסת

שילמתם פחות? תהיו לחוצים יותר! אין תחליף לבטיחות!

למידע נוסף והצעות מחיר משתלמות השאירו פרטים ונחזור בהקדם

תוכן עניינים:

עד לפני שניים שלושה עשורים הכל היה הרבה יותר פשוט. הייתה לכם מרפסת, הייתם צריכים להתקין מעקה בטיחות שימנע נפילה, היו כמה דגמים פופולאריים בשוק ופשוט הזמנתם אחד מהם. היום, מבחר האפשרויות שעומד בפניכם הוא עצום ויש בכך לא מעט יתרונות, אבל גם לא מעט חסרונות. החלטה שאתם מקבלים היום על מעקה למרפסת, היא החלטה שהתוצאות שלה צפויות ללוות אתכם לאורך עשורים שלמים וכדי לקבל את ההחלטה הנכונה, עליכם להחזיק בכל המידע ולהכיר את כל השיקולים הרלוונטיים לקבלת החלטה זו. כך למשל, האם מעקה זכוכית הוא מעקה חזק ויציב? האם ישנם גם חסרונות משמעותיים בהתקנת מעקה זכוכית? האם מעקה מתכת שנחשב לסוג המעקה הוותיק ביותר, עדיין יכול לייצר ייחודיות אסתטית ועיצובית? ומה לגבי הפרמטרים המבניים של המעקה – הגובה, המרווחים בין עמודי המעקה, העמידות שלו בפגעי מזג אוויר – איך מקבלים החלטה לגבי כל אלה? בשורות הבאות תוכלו לקבל את כל התשובות לכל השאלות הללו, מפיהם של מומחי המסגרות של המרכז הישראלי למסגרות, המציע מגוון עצום של עיצובי מעקה למרפסת.

בואו נתחיל במאפיינים המבניים

מעקה למרפסת הוא בראש ובראשונה מעקה בטיחות שמיועד למנוע נפילה של אנשים מהמרפסת וככזה, נדרש לעמוד בשורה של תקנים המוגדרים בתקן הישראלי ביחס למעקות בטיחות למרפסת. תקנים אלה מכסים שורה של פרמטרים כמו גובה, חוזק מבני, מרווחים בין עמודים במעקה, חומר הגלם ממנו יכול המעקה להיות מיוצר, החוזק המבני שלו, צורת העיגון שלו וכן הלאה. תקנים אלה הם תקני מינימום, זאת אומרת שהם מגדירים למשל מהו הגובה המינימלי שכל מעקה בטיחות חייב לעמוד בו, אבל זה לא אומר שהגובה הזה מספק אתכם. כל עוד אתם עומדים בתקן המינימום, אתם יכולים משם להגביה את המעקה ככל שתרצו (כמובן בכפוף לחוקי התכנון והבנייה בישוב). ככלל, בהזמנת מעקה למרפסת, אתם לא אמורים להכיר את כל התקנים הנוגעים לדבר וכל גורם מקצועי המייצר מעקות כאלה, אמור להכיר את התקנים לפניי ולפנים ולספק לכם אך ורק מעקות שעומדים בתקן. מצד שני, אתם בהחלט רוצים לחשוב על הפרמטרים הללו בעצמכם ולבחון האם ישנם אלמנטים מסוימים שחשובים לכם באופן ספציפי ושאותם אתם רוצים לעגן בכל הזמנה של מעקה למרפסת, למשל בגין נוכחות של ילדים קטנים או של אנשים מבוגרים בבית, או בגין משטר רוחות מאוד אגרסיבי בקומת המגורים שלכם.

שער לחצר בית

מהו סוג המעקה המתאים לכם ביותר?

כפי שאמרנו קודם לכן, מבחר האפשרויות העומדות בפניכם כיום בהזמנת מעקה למרפסת, הוא עצום. אתם יכולים להזמין מעקה זכוכית במגוון עיצובים, גבהים וסגנונות עיצוב, אתם יכולים להזמין מעקה עץ באינספור עיצובים וכמובן מעקה מתכת או אלומיניום בהיקף נרחב עוד יותר של עיצובים ומפרטים טכניים. ככלל, ישנם מספר פרמטרים שאתם רוצים לקחת בחשבון בכל הזמנה של מעקה כזה ואלו כוללים: מידת הפגיעה בנוף המשתקף מהמרפסת, מעבר של אוויר אל ומתוך המרפסת, מעבר של אור, עיצוב ואסתטיקה, פרטיות ותחושה כללית במרפסת. כך למשל, מעקה עץ יכול להעניק לכם המון פרטיות, להצל את המרפסת בצורה יעילה בשעות מסוימות של היום, אך במגביל גם לחסום מאוד את הנוף המשתקף מהמרפסת ולחסום גם מעבר של אוויר עד כדי יצירת תחושת חנק. תחושת חנק זו יכולה להתחזק מעצם התחושה שיוצר מעקה מוגבה ואטום לאור שמקיף אתכם מכל עבר.

מצד שני, יש לכם את מעקה הזכוכית שפותר את עניין חסימת הנוף, אך מביא איתו אתגרים אחרים כמו למשל הצורך לנקות את המעקה ללא הרף על מנת לשמור על השקיפות והאסתטיקה של הזכוכית, שנוטה להתלכלך מאוד מהר, חסימה של מעבר אוויר ושוב, תחושה של סגירות מכל עבר. לעומת שני אלה, יש לכם את מעקה המתכת שנחשב אולי למאוד ותיק, ולכאורה לא כזה שמביא משהו חדש, אבל עדיין נחשב לשכיח והפופולארי ביותר, פשוט מכיוון שהוא מציע את האיזון הטוב ביותר בין כל הצרכים. מעקה מתכת הוא מעקה חזק במיוחד, בטוח מאוד לשימוש, מאפשר מעבר חופשי של אוויר ואור, משמר תחושה של פתיחת אל המרחב, אינו מסתיר באופן משמעותי את הנוף וניתן להזמנה גם במגוון רחב מאוד של עיצובים, שאולי לא הכרתם.

אפשרויות העיצוב של מעקה מתכת

בהזמנת מעקה למרפסת עשוי מתכת, אתם עשויים לחשוב שהעיצובים העומדים בפניכם הם מאוד דלים, אבל אתם לא צריכים יותר מאשר לצפות בשערי המתכת באחוזות ויקטוריאניות בכדי להבין מה אפשר לעשות עם המתכת הזאת. הבית שלכם הוא אמנם לא אחוזה ויקטוריאנית, אבל זה לא אומר שאתם לא יכולים להזמין מעקה למרפסת בעיצוב ויקטוריאני. מצד שני, זה גם לא אומר שזה העיצוב הנכון לכם – ככל שתוסיפו יותר אלמנטים של עיצוב, כך תאלצו להשתמש בכמות גדולה יותר של חומר וכך תגרמו לכך שתהיה חסימה משמעותית יותר של מעבר אור, אוויר ומראה הנוף. על כן, חשוב מאוד שהמעקה שתזמינו למרפסת שלכם יהיה מעוצב על פי טעמכם, אבל תוך שימוש במינימום חומר – מעקה שמספק לכם את הערך הפונקציונלי והבטיחותי שלו, מספק את הערך העיצובי והאסתטי שלו וגם משמר את הערך שלשמו השקעתם ברכישת בית עם מרפסת – אוויר פתוח, אור, תחושה של מרחב ופתיחות אל העולם.

לעניין העיצוב, אנחנו חיים היום בעידן בו ניתן לעבד מתכת בכל דרך שאתם רק יכולים להעלות על דעתכם – לעגל, ליישר, לקמר, לרבע, לחתוך, לכופף, לעקם, להשטיח, לחדד – מכל לוח או מוט מתכת גולמי, ניתן לייצר מגוון רחב מאוד של עיצובים, אותם ניתן לשלב בכל מעקה למרפסת. אתם רק צריכים להחליט מהו הסגנון המתאים לכם ועד כמה אתם רוצים שהעיצוב של המרפסת יפגע או לא יפגע ביתר הערכים שאתם רוצים לחוות במרפסת שלכם. בנוסף לכך, עליכם להקפיד על כך שהמעקה שאתם מזמינים הוא מעקה שמתאים להעדפות העיצוביות שלכם ועולה בקנה אחד עם עקרונות העיצוב המקצועיות, ושאתם לא מקבלים את ההחלטה העיצובית לגביו על בסיס מצב רוח חולף, על בסיס מעקה למרפסת שראיתם אצל השכנים או אצל חברים או על בסיס מעקה שראיתם באיזה סרט.

לעניין זה, חשוב מאוד שתבחרו את המקום הנכון להזמין בו מעקה למרפסת, מקום מקצועי שמתמחה בעבודות מסגרות ויודע להציע לכם חבילת שירות שלמה החל משלב הייעוץ והתכנון, דרך שלב העיצוב והייצור וכלה בשלב ההתקנה ובדיקת הבטיחות. המרכז הישראלי למסגרות הוא בדיוק המקום שמספק לכם את כל אלה כסטנדרט בכל הזמנה ולכל לקוח. במרכז תוכלו להזמין מגוון רחב מאוד של עיצובי מעקה למרפסת, להשתמש בעיצובי בסיס שלנו אותם תוכלו להתאים אישית לפי ההעדפות שלכם, או להזמין עיצוב ישירות מן המדף, עיצוב שנערך על ידי צוות המעצבים של המרכז ועולה בקנה אחד עם כל העקרונות המקצועיים בתחום זה. כמו כן, במרכז הישראלי למסגרות תוכלו ליהנות משירות בסטנדרטים גבוהים מאוד, עמידה מלאה בתקנים, התקנה בכל תנאי ובכל קומה וכמובן מחירים אטרקטיביים ותחרותיים מול כל שחקן אחר בשוק ומול כל ציפייה שיש לכם לקראת הזמנת מעקה למרפסת. 

בטיחות ואסתטיקה בכפיפה אחת מעקה למרפסת

בניית מעקה למרפסת היא אחד הדברים החשובים ביותר שיש לבצע בעת בנייה של בית חדש. עד כדי כך חשוב המעקה, שבתרי"ג המצוות בהלכה היהודית, נכללת מצוות בניית מעקה. בספר דברים, פרק כ"ב פסוק ח', נאמר "כי תבנה בית חדש ועשית מעקה לגגך, ולא תשים דמים בביתך, כי ייפול הנופל ממנו". אמנם הדברים אמורים בבניית מעקה לגג, אבל חכמים הקישו מכך לגבי בניית מעקה למרפסות בכלל וכן מעקה על כל אחד מגרמי המדרגות בבית. מהו בכלל מעקה ומדוע יש לבנות אותו? בשורות הבאות נעסוק בבניית מעקה ובבטיחות באופן כללי.

לוגו

מעקה למרפסת ולמדרגות והמשמעות הבטיחותית שלהם

בניית מעקה למרפסת פירושה בניית הגבהה שתמנע, או לכל הפחות תפחית את הסיכויים לנפילה ממנה למטה. ככל שהמרפסת ממוקמת בקומה גבוהה יותר במבנה, כך הסיכון שבנפילה ממנה הוא גדול יותר. המעקה אמור למנוע מכל אדם השוהה בבית, בין אם מדובר בתינוק, ילד או אדם בוגר, מליפול החוצה. למרבה הצער, ידועים לא מעט מקרים שבהם נפלו ילדים ובוגרים כאחד אל מותם בגלל העדר מעקה, או בגלל מעקה שלא היה בטיחותי. בבית שבו יש תינוקות או ילדים קטנים, בניית מעקה חוץ למרפסת צריכה להיות משימה ראשונה במעלה ולייצר מצב שבו הילד איננו יכוך לעבור מעל המעקה, וגם אם יטפס עליו מצבו ימשיך להיות סביר והוא לא ייפגע. שוב, חכמי ההלכה קבעו גם את הגובה המינימאלי של מעקה והעמידו אותו על שמונים סנטימטרים. זאת, אף שיש פוסקים הגורסים שהגובה של מעקה צריך להיות מטר אחד לכל הפחות.

המשמעות הבטיחותית המודרנית של מעקה למרפסת ולמדרגות

גם בהנחיות הבטיחות במפעלים ובמקומות עבודה גדולים, נכללת במרבית המקרים בניית מעקה מרפסת שמש או מרפסות תלויות  של חברת בלקון מרפסות  או למדרגות, כחלק מנהלי הבטיחות. במטבחים תעשייתיים למשל, שבהם הרצפה עלולה להיות חלקה בגלל זרימה של שמן כחלק מתהליך הבישול, מחייב הנוהל בנייה של מעקה על כל אחד מגרמי המדרגות בעסק, גם במקומות שלכאורה הם אינם נדרשים. המעקה מאפשר אחיזה טובה לעובד, גם אם החליק במדרגות. לא ניתן להפריז בחשיבותם של המעקות, הן כחלק מנהלי העבודה והן כחלק מהעזרים שעשויים למנוע אסונות. בניית המעקה, עם זאת, היא רק אחת משורת אמצעים שביחד משלימים מעטפת ביטחון לאורחים ולדיירים כאחד.

ואולם מעבר לכל אלה, מעקה עשוי להפוך לאייקון מבחינה אסתטית. ככל שהמעקה איכותי ובנוי טוב יותר, הוא יתפקד יותר כקישוט ופחות כאביזר בטיחותי. אם יש לך עניין בביצוע מעקה למרפסת, זה המקום הנכון עבורך. כדאי ליצור קשר כעת ואנשי המקצוע שלנו יחזרו אליך בהקדם. הם יתאימו עבורך את המעקות ואמצעי הבטיחות הנוספים שכל אחד מהם נועד לשמור היטב על חייך. בניית מעקה היא הדוגמה הטובה ביותר לאמצעי זול ועממי מצד אחד, שעשוי למנוע נזקי ענק ואפילו למוות מצד שני.

מעקה למרפסת

עבודת מסגרות- סורגים

סוג סורגטווח מחיריםהערות
סורג בטןהחל מ-450 ש"חמחיר לפי חלון
סורגים למרפסתהחל מ-650 ש"חהמחיר נקבע לפי גודל במטרים
סורגי ברזל לחלוןהחל מ-500 ש"חהסוג הנפוץ ביותר לחלונות

עבודת מסגרות- שערים

סוג השערטווח מחיריםהערות
שער גלילה לחניההחל מ-700 ש"חשער עשוי פח
מחיר לפי מטר רבוע
שער אלומיניוםהחל מ-850 ש"חשער סטנדרטי
מחיר לפי מטר רבוע
שער הזזההחל מ-650 ש"חמחיר לפי מטר רבוע
שער חשמליהחל מ-700 ש"חשער פשוט
מחיר לפי מטר רבוע

עבודת מסגרות- מעקות

סוג המעקהטווח מחיריםהערות
הגבהת מעקות במרפסתהחל מ-300 ש"חמחיר למטר
ניתן לצבע הגבהה של מעקה אם יש צורך
מעקה מגלוון למדרגותהחל מ-750 ש"חמחיר לפי מטר
מתאים למדרגות בתוך הבית
מעקה מאלומיניוםהחל מ-550 ש"חמחיר לפי מטר
מתאים גם לבחוץ וגם לבפנים

עבודת מסגרות- כללי

סוג העבודהטווח מחיריםהערות
פירוק סורגיםהחל מ-300 ש"חפירוק סורגים מחלון
תיקון סורגיםהחל מ-200 ש"חתיקון סורגים בחלון
החלפת מסילותהחל מ-450 ש"חלסורגים ושערי הזזה, עלות לפי מטר
הסרת חלודההחל מ-280 ש"חעלות לפי מטר
המרכז הישראלי למסגרות
המרכז הישראלי למסגרות

מחפשים מסגר מקצועי, שיכין לכם סורגים, גדר, שער, פרגולה או עבודת מסגרות אחרת לבית? בעידן בו כולם קונים באולמות תצוגה, יצאנו לבדוק עבורכם את הסדנאות שבהן מתרחש הקסם. בדקנו ומצאנו – המרכז הישראלי למסגרות.

המרכז הישראלי למסגרות פועל בישראל כבר שנים ארוכות ובמילים הכי פשוטות שאפשר, מציע לכם את האפשרות להזמין כל עבודת מסגרות שעולה בדעתכם ובדמיונכם, גם כשמדובר במשימה מאתגרת ביותר. במרכז תוכלו למצוא חבורה של אנשי מקצוע מסורים, שחיים ונושמים את עולם המסגרות ומתנהלים כמו אמנים בסטודיו שלהם.

מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!