מעקה למדרגות חוץ

מעקה למדרגות חוץ – ההבדלים בין סוגי המעקות השונים

בניית מעקה למדרגות, לגגות ולמשטחים מוגבהים, היא הדרך המועדפת להגנה על המשתמשים בהם והשוהים בהם מפני נפילה ופגיעה. המעקות משמשים למניעת נפילה, או לשם אחיזה תוך כדי טיפוס או, לחילופין, ירידה ממשטח או מקומה גבוהה לקומות נמוכות יותר. במרבית המקרים, המדרגות כאמור לעיל הן מדרגות פנימיות. משמעות העניין הוא שהן מקורות, ולפיכך ההשפעה והאפקט שלהן מורגשים בעיקר בכל הנוגע לעיצוב הפנים של הבית. עם זאת, אין להן השפעה על הצורה החיצונית ועל עיצוב המבנה של הבית. מעקה למדרגות חוץ נמצא בשימוש במדרגות חיצוניות ובמקרים לא מעטים, החשיבות שלו גדולה יותר מזאת של מעקות המצויים בתוך המבנה. מה המשמעות של מעקות חוץ? מהן אמות המידה להתקנה ובנייה של מעקות למדרגות חוץ? בהמשך המאמר נעסוק במדרגות החוץ, במעקות למדרגות הללו ובתפקיד שלהם.

מעקה למדרגות חוץ

מעקה למדרגות חוץ –  אסתטיקה ובטיחות ככל שנחוץ

מרבית גרמי המדרגות, ואיתם גם המעקות הצמודים אליהם והמסייעים לשוהים במבנה ולמשתמשים בהם בנושא הבטיחות, נמצאים כאמור לעיל בתוך החלק הפנימי של המבנה. ואולם יש מקרים שבהם ניתן למצוא מדרגות גם בחלק החיצוני של המבנה. כעניין של שגרה  לצד המדרגות הללו ניתן למצוא מעקה למדרגות חוץ שהתפקיד החשוב ביותר שלהם הינו הגנה על הבטיחות של המשתמשים.

עם זאת, מעקות כאמור מהווים למעשה חלק אינטגראלי מחזות המבנה והמראה החיצוני הכולל שלו. כיון שכך, משקיעים אדריכלים רבים האמונים על תכנון מבנים, תשומת לב מרובה למיקום של המדרגות החיצוניות, הצורה שלהן והחומרים שמהם יורכבו המדרגות. מעקה למדרגות חוץ הוא חלק מהמבנה הכללי של המדרגות, ולפיכך חשוב מאד להקדיש גם למראה ולתפקיד שלו תשומת לב מיוחדת. בבניית מדרגות חוץ, השילוב של אסתטיקה ובטיחות הוא הבולט והנכון ביותר.

אמות המידה לבנייה והתקנה של מעקה למדרגות חוץ

אמות המידה לבנייה של מעקה למדרגות חוץ אינן שונות כלל מהתקנות המחייבות את הבנייה וההתקנה של מעקות פנימיים בבית. מבחינת גובה המעקה, יש חלוקה לשני מצבים:  במשטחי הביניים – כלומר באזורים השטוחים שבין החלקים של גרמי המדרגות, ההתייחסות דומה לזאת של מעקה מרפסת. כיון שכך, גובה המעקה שם יהיה מטר אחד וחמישה סנטימטרים, כנהוג במרפסות. עם זאת, במהלך השיפוע יהיה גובה המעקה המרבי 90 ס"מ. זאת, בעיקר כדי שהוא יוכל לתת אחיזה טובה ליורדים או לעולים במדרגות ולשמור על היציבות שלהם. כאשר המעקה בנוי מברזל, המרווח בין חלקיו השונים יהיה 10 ס"מ לכל היותר, בדיוק כנהוג במעקים למרפסות.

אם יש לך עניין בבנייה או בחידוש של מעקה למדרגות חוץ – זה המקום הנכון עבורך.
כדאי ליצור קשר כבר כעת, ואנשי המקצוע שלנו יחזרו אליך בהקדם. הם יסיעו לך להתאים ולבחור את המעקה המתאים ביותר עבורך, בהתאם להעדפות ולצרכים הספציפיים שלך ושל בני המשפחה האחרים. השאירו פרטים כאן.

מעקה למדרגות חוץ

מעקות ברזל למדרגות
התקשרו עכשיו