שער לחצר

תוכן עניינים

מדוע נדרש השער ואיזה שער מומלץ

בעלים רבים של בתים פרטיים, כמו גם דיירים בבנייני מגורים משותפים, מבצעים מעת לעת עבודה של גידור השטח השייך להם ובניית שער לחצר שיגביל את הכניסה לשטח הפרטי. מדוע כדאי ואפילו חשוב לגדר את השטח? מדוע השער לחצר הוא לא פחות חשוב? מאילו חומרים ניתן לבנות שער לחצר שיבצע את העבודה – ימנע כניסה של זרים לשטח המגודר, ויקשה על יציאה של ילדים מתוכו?

שערים וגדרות

שערים וגדרות לחצר ולמה הם כל כך חשובים

כשמדברים על שער לחצר ועל גדרות המקיפות אותה מכל עבר, האסוציאציה הראשונה שעולה היא מניעה בכוח של הכניסה לחצר המגודרת, או לכל הפחות עיכוב שלה ויצירת קשיים בפני מי שאיננו מורשה לכך ומנסה בכל זאת לעבור את הגדר. ואכן, במרבית המקרים זוהי בדיוק הכוונה. בבתים פרטיים, הגדר והשער נועדו בדיוק למטרה הזאת – מניעת הכניסה לשטח הפרטי של זרים ושל מי שלא קבלו אישור לכך. אופי הגדר מתאים בדרך כלל לאופי האיום. לדוגמה – אם הבעיה היא בעיקר כניסה וחניה לא מורשים בשטח פרטי, מספיקה בניית חומה קטנה, שתמנע כניסה מרכבים. אם הבעיה היא חמורה יותר, ניתן למנוע אותה בעזרת גדרות רשת גבוהות, כאשר בחלק העליון ניתן להוסיף גדר תיל. אם המטרה היא שמירה על הפרטיות, הרי שגדר צמחים או גדר חיה יספיקו.

שער לחצר הבית

ואולם בחלק ניכר מהמקרים, שער לחצר וגדר המקיפה אותה אמורים למנוע גם יציאה מהשטח – בעיקר של ילדים קטנים, שאם לא מציבים להם גבולות הם עלולים להיפגע. שהייה בתחום המוגדר של החצר מאפשרת להם לשחק במידה רבה של ביטחון, כאשר גם ההורים רגועים יותר. הדבר איננו מונע את הצורך להשגיח על הילדים, אבל הוא בהחלט מקל את המלאכה.

שער לחצר – סוגים שונים של שערי כניסה וההבדלים ביניהם

הקמת שער לחצר  או שער כניסה לבית  בהחלט נושא חשוב. מדובר בשינוי אסתטי מצד אחד, אבל גם שינוי מחשבתי. עם הסוגים השונים של שערים לחצר ניתן למנות שערים ידניים או חשמליים. השערים החשמליים מופעלים, לרוב, באמצעות שלט רחוק שקיים אצל כל אחד מהמורשים. עם סוגי השערים הקיימים ניתן למנות שערים נגררים, שארים נגללים או שערים חשמליים נפתחים. בנוסף ניתן למנות גם שערים ידניים ומחסומים פשוטים, שהחשיבות שלהם גדולה הרבה יותר מהמראה שלהם. שערים נגררים או נגללים, כמו גם שירים חשמליים אחרים, הם מאסיביים מאד ודורשים תכנון מדוקדק. מאידך, השערים הללו מונעים בפועל חדירה לשטח. שערים ידניים או מחסומים אינם יכולים למנוע בפועל את החדירה, אבל יש להם משמעות המרתיעה פורעי חוק המעוניינים להיכנס לשטח.

אם יש לך עניין להתקין שער לחצר או שער לחניון, זה המקום הנכון עבורך. כדאי ליצור קשר בהקדם, והמומים שלנו יחזרו אליך מהר ככל האפשר. הם יסייעו לך בבחירת השער המתאים עבורך, בתכנון ובבנייה שלו בפועל.

שער לחצר

התקשרו עכשיו