פרגולה מברזל 

שילמתם פחות? תהיו לחוצים יותר! אין תחליף לבטיחות!

למידע נוסף והצעות מחיר משתלמות השאירו פרטים ונחזור בהקדם

תוכן עניינים:

פרגולה מברזל היא אחת הפרגולות החזקות ביותר שקיימות, ומתאימה להרבה מאד שימושים. אם אתם מעוניינים שתהיה לכם פרגולה ברמה גבוהה, במפעל, בבית או בחצר של הבניין – פרגולה מברזל היא ללא ספק אחת האפשרויות האטרקטיביות ביותר.

 

איזה סוגי פרגולות מברזל יש ?

יש כיום שני סוגי פרגולות עיקריים. האחד, מעץ והשני, ממתכת: אלומיניום או ברזל, הבחירה בידיכם. סוגים אלו טובים כולם ברמה זהה, אולם כמובן לכל אחד יש יתרונות וחסרונות על פני האחר. מיד ננסה לפרט את ההבדלים העיקריים ביניהם, ואח"כ נחזור לדבר על פרגולה מברזל – שהיא כמובן בעינינו האיכותית והמשתלמת ביותר. אבל, נתחיל מההתחלה. פרגולה ממתכת או מעץ, האם יש עדיפות כלשהי?

  1. פרגולה מעץ עשויה בדרך כלל מעץ קשה, ולכן מתאימה לשימוש בטבע. לדוגמה: בחצר, בפארק, ועוד. פרגולה מעצים אחרים, כמו גושן, או מהוגוני – גם הן מתאימות לשימוש דומה. מדובר על עץ טבעי ובשל כך גם מסתדר בטבע, כלומר, בדומה לעץ "אמיתי" ו"טבעי" שאיננו חתוך, גם פרגולה זו מסתדרת עם מזג האוויר, סוער ככל שיהיה, מכיוון שהיא לא סופחת את המים, אלא מתנהגת כמו עץ לכל דבר. בנוסף, פרגולה מעץ מציעה מראה חמים וכפרי, ממש כמו בבקתה בשוויץ. החיסרון המשמעותי הוא שצריך לתחזק את העץ כל הזמן. למרוח עליו דוחה מזיקים, קשה לשטוף אותו כי עלול להרוס את הגימור ולהרוס את החריצים והרווחים, ואפילו לנפח חלקים ממנה שלא עשויים מעץ טבעי לגמרי, כמו המדרגות. מבחינת העיצוב אין מגבלה: ממשהו כפרי ועד משהו מעוטר במיוחד.
  2. פרגולה ממתכת עשויה מברזל או פרגולה מאלומיניום. כך יש בעבורכם בחירה. מכיוון שנעסוק עוד מעט בפרגולה מברזל, נזכיר בקצרה את האפשרות של פרגולה מאלומיניום. מדובר על שלד קליל משקל, דבר שהופך אותה לשברירית יותר. בשל כך, היא מתאימה יותר להיות מחוץ למפעל או בית מלאכה למשל, פחות בית מגורים ופחות בניינים. פרגולה מאלומיניום היא הזולה מכל האפשרויות, אבל בהחלט לא בהכרח הכי טובה.

פרגולה מברזל – מה זה אומר

אז יש אפשרות שלישית איכותית מאד, ברמה גבוהה, חזקה ויציבה. היא ללא ספק האפשרות הטובה ביותר מבין השלוש, גם כלכלית, גם מבחינת בטיחות וחוזק, עמידות וכמובן שימושיות ועיצוב. פרגולה מברזל מעניקה לכם מראה ארט נובו קלאסי, עם הרבה פיתוחים פוטנציאליים בברזל. היא אמנם לא זולה כמו אלומיניום, אבל היא לא יקרה כמו עץ, וחזקה בהרבה יותר. פה באמת עניין התקציב יעשה שינוי לכאן או לכאן בבחירה, אבל בכל זאת, שווה להשקיע במקרה הזה בברזל. אפשרות נוספת להוזלה של פרגולה מברזל למרות שלא מורידים את האיכות, היא גימור העיצוב. היא יכולה להיות "סככה" או "סוכה" של ממש, וזה מוזיל אותה, לעומת אפשרות עם הרבה קישוטים שמסבכים ומייקרים את העבודה.

היתרונות של פרגולה מברזל רבים. קודם כל, היא לא תתעקם או תישבר לעולם, דבר שאי אפשר להגיד על הפרגולה מאלומיניום או עץ. היא לא תירקב, לא תחליד, ולא דורשת הרבה תחזוקה. אפשר לשמור על המראה שלה שנים רבות, מקסימום איזה צביעה קטנה. בשביל לתחזק פרגולה מברזל צריך קצת ספריי שמן, קצת חומרי הגנה נגד חלודה כמו OWATROL ודומיו, וגם צבעים מיוחדים שדוחים חלודה. כאמור, פרגולה מברזל עמידה מאד, בוודאי בהשוואה לכל האחרים, לכל תנאי מזג האוויר.

פרגולה מברזל – כל מה שרציתם לדעת

דבר מאד חשוב על פרגולה מברזל, הוא שזה לא נגמר שם. אפשר להוסיף ולשלב חומרים רבים מאד בפרגולה, מזכוכית בחלונות, במבוק ועץ בריהוט הפנימי או במסגרות של המשקופים והחלונות, אפשר לקפל, לפרק, להוסיף אלמנטים. בקיצור זה שמדובר בשלד ברזל חזק – לא אומר שאין על מה לדבר ביחס ללהפוך אותו לחמים ונעים. בנוסף, יש שתי אפשרויות תשתית: תלויה או מותקנת על האדמה. זה מאפשר הרבה מאד גמישות ביחס לעיצוב וגם הרבה מאד גמישות ביחס למיקום שלה, שלפעמים יכול לייקר או להוזיל את העבודה.

חברה טובה אמורה להציע לכם הרבה חלופות, הן בפן הבטיחותי והן בפן האסתטי, וגם מחשבות על עיצוב כמו אדריכלים של ממש. אם אתם פונים כמובן למסגר פשוט, אז הוא יבצע מה שתבקשו ממנו. אבל אם לקחתם חברה שתעצב לכם את הפרגולה והמסגרות היא רק חלק מזה, אז אתם תקבלו מוצר מדהים ברמה גבוהה מאד, עם שילובי חומרים, תחזוקה ברמה גבוהה, ובטיחות שאין שנייה לה. בנוסף, כמובן, יש את האספקט של המחיר – וחשוב לבדוק שאתם מקבלים הצעת מחיר הוגנת.

פרגולה מברזל תלויה – מה זה אומר והאם יש הבדל בינה לבין פרגולה רגילה

בעצם במקום לבנות פרגולה מברזל על ארבע רגליים, תולים אותה על חלק מהבית הפרטי הקיים. זה אומר שאפשר לחסוך בעלויות של השלד, ואפשר להוריד את התשתית באחוזים ניכרים. היא נראית כמו תוספת מרשימה לבית, היא מעוצבת היטב, משלבת חומרים ומתייחסת לסביבה שלה – ולכן זה הופך אותה לפופולארית מאד בעיקר בקרב אנשים צעירים ושיש להם טעם טוב והבנה באדריכלות. חברה ברמה גבוהה שתעצב בעבורכם את הפרגולה, תדאג שזה ישתלב עם שאר הבית.

האם לבנות פרגולה מברזל זה יקר והאם זה משתלם

מה שקובע כמה תעלה לכם פרגולה מברזל, הוא בדרך כלל בעל המקצוע, רמת מורכבות הפרויקט ואיזה חומרים אתם משלבים. אז מעט קשה לענות על השאלה הזאת. גם סוג הברזל – האם מגלוון או לא – יקבע שינויים במחיר. כי ברזל מגלוון, לדוגמה, צריך לתחזק הרבה פחות. אבל, אם החלטתם ללכת על זה, אז אפשר יהיה בערך להתוות לכם כיוון של פחות או יותר כמה זה יעלה. נגיד, שמטעמי בטיחות ותחזוקה, מומלץ ללכת על ברזל מגולוון והיום מאד פשוט לצבוע ולרענן אותו בלי בעיה. בצורה שטחית, מחיר של ברזל מגולוון עולה 450-650 שקל למטר, כאשר ברזל לא מגלוון עולה כחצי מזה. אין ספק שיש הבדל עצום במחיר, אבל אל תשכחו את כמות העבודה והתחזוקה שאתם צריכים לעשות, שכן ברזל זה איננו עמיד בצורה אבסולוטית מפני פריצות, החלדה או נזקי מזג אוויר. המחיר יאמיר ב-25% אם תרצו לשלב חומרים כמו זכוכית או עץ. אם אתם רוצים לתלות את הפרגולה, כמו שמפורט בפסקה הקודמת, המחיר יעלה ב-50%.

מה חשוב לבדוק עם חברה שתעשה בעבורכם את העבודה – כמה טיפים לבחור בעל מקצוע איכותי

  1. שיש לה רישיון לבנות דברים תלויים או רישיון לבנות דברים – מדובר על מבנה לכל דבר, מסובך ומורכב הנדסית. שהיא עושה עבודה ברמה גבוהה, איכותית ובטיחותית. מהגימור של העץ ועד הברגים לחיבורים. הכול צריך להיעשות ברמה גבוהה מאד.
  2. שבעלי המקצוע שלה מנוסים מאד, בעלי ידי ומבטיחים רק מה שהם יכולים לבצע. בקשו לקבל המלצות ולראות תיקי עבודות ולבדוק את הגימור של עבודה. משהו נראה לכם לא בטוח? משהו נראה לא לעניין? אל תתקדמו בעבודה. בנוסף, חשוב לעבוד עם בעל מקצוע שנותן אחריות בכתב על העבודה שלו, כדי במקרים של בניית תשתית כמו כאן – חשוב מאד שזה יהיה עם "אבא ואמא".

לעבודות סנפלינג יש מאפיינים מיוחדים שכדאי להכיר. כמו כן, כדי להישמר מפני פגיעות, עיכובים וקנסות – חשוב להציב את הבטיחות בראש סדר העדיפויות.

עבודות גובה סנפלינג והבטיחות סביבן

שימוש נכון בטכניקה למעבר מכשולי גבוה יכול לסייע במגוון רחב של עבודות. נכון להיום, סנפלינג הוא אחד הפתרונות היעילים ביותר לביצוע עבודות גובה בטיחותיות. עם זאת, השימוש באביזרי סנפלינג מחייב מיומנות וניסיון. מלבד כלים מתאימים, עובדים בגובה נעזרים בעקרונות המנחים של סנפלינג בטיחותי על מנת למנוע נפילות. כמו כן, שמירה על כללי הבטיחות חשובה למניעת נפילה של חפצים על עוברי אורח.

מאפיינים של עבודות גובה סנפלינג

השלב הראשון באימוץ כללי הבטיחות לשימוש בטכניקות סנפלינג הוא להכיר את מאפייני העבודה. בניגוד לגלישת מצוקים רגילה שהתפתחה כפעילות משנה בטיפוס מצוקים ולכן בוצעה על ידי מטפסים מנוסים, עבודות בגובה בעזרת סנפלינג נעשות על ידי עובדים מן השורה. אותם עובדים חייבים לקבל מראש הדרכת בטיחות מסודרת ולהבין את הסיכונים שמולם הם עומדים. בפועל, מדובר בהדרכות לעובדים בגובה ובמידע שרלוונטי לאתרי בניה, מפעלים ועוד.

בחירת ציוד מתאים לעבודה

בשלב השני כבר צריך להיכנס לעובי הקורה ולבדוק מהו ציוד הסנפלינג המתאים שבעזרתו אפשר לבצע עבודות בגובה. בין היתר, עובדים בגובה שמוסמכים לגלישת סנפלינג חייבים ללבוש רתמה. רוב הרתמות מיוצרות מניילון, אך יש גם כאלה שמיוצרות מחומר שנקרא דיינימה. מבחינת מפרט, חלקי הרתמה כוללים רצועות נושאות עומס, אבזמים, לולאות אבטוח ותליה ולולאות ציוד. כמו כן, עבודות בגובה אפשר לבצע עם רתמות סנפלינג במידה קבועה או במידה מתכווננת.

ביצוע העבודה בגובה

בשלב השלישי מגיעים לביצוע בפועל של העבודה. כאן אין קשר ישיר לסוג הרתמה שבה משתמשים, אלא לאופי העבודה. על קצה המזלג אפשר להזכיר הבדלים בין עבודות שכיחות בגובה ובהן ניקיון, ריצוף ובניה. בפועל, את עבודות הגובה משלבים בסוגים שונים של פרויקטים בענף הבניה וגם בשיפוץ בניינים קיימים. אפשרות אחרת היא לבצע עבודות גובה במפעלים ולהיעזר בסנפלינג על מנת לחסוך את התלות בבמות הרמה ומנוף.

עידן בגובה מתמחים בהדרכות בטיחות. אנו מזמינים אותך לתאם הדרכה על עבודות גובה סנפלינג בהקדם.

עבודת מסגרות- סורגים

סוג סורגטווח מחיריםהערות
סורג בטןהחל מ-450 ש"חמחיר לפי חלון
סורגים למרפסתהחל מ-650 ש"חהמחיר נקבע לפי גודל במטרים
סורגי ברזל לחלוןהחל מ-500 ש"חהסוג הנפוץ ביותר לחלונות

עבודת מסגרות- שערים

סוג השערטווח מחיריםהערות
שער גלילה לחניההחל מ-700 ש"חשער עשוי פח
מחיר לפי מטר רבוע
שער אלומיניוםהחל מ-850 ש"חשער סטנדרטי
מחיר לפי מטר רבוע
שער הזזההחל מ-650 ש"חמחיר לפי מטר רבוע
שער חשמליהחל מ-700 ש"חשער פשוט
מחיר לפי מטר רבוע

עבודת מסגרות- מעקות

סוג המעקהטווח מחיריםהערות
הגבהת מעקות במרפסתהחל מ-300 ש"חמחיר למטר
ניתן לצבע הגבהה של מעקה אם יש צורך
מעקה מגלוון למדרגותהחל מ-750 ש"חמחיר לפי מטר
מתאים למדרגות בתוך הבית
מעקה מאלומיניוםהחל מ-550 ש"חמחיר לפי מטר
מתאים גם לבחוץ וגם לבפנים

עבודת מסגרות- כללי

סוג העבודהטווח מחיריםהערות
פירוק סורגיםהחל מ-300 ש"חפירוק סורגים מחלון
תיקון סורגיםהחל מ-200 ש"חתיקון סורגים בחלון
החלפת מסילותהחל מ-450 ש"חלסורגים ושערי הזזה, עלות לפי מטר
הסרת חלודההחל מ-280 ש"חעלות לפי מטר
Picture of המרכז הישראלי למסגרות
המרכז הישראלי למסגרות

מחפשים מסגר מקצועי, שיכין לכם סורגים, גדר, שער, פרגולה או עבודת מסגרות אחרת לבית? בעידן בו כולם קונים באולמות תצוגה, יצאנו לבדוק עבורכם את הסדנאות שבהן מתרחש הקסם. בדקנו ומצאנו – המרכז הישראלי למסגרות.

המרכז הישראלי למסגרות פועל בישראל כבר שנים ארוכות ובמילים הכי פשוטות שאפשר, מציע לכם את האפשרות להזמין כל עבודת מסגרות שעולה בדעתכם ובדמיונכם, גם כשמדובר במשימה מאתגרת ביותר. במרכז תוכלו למצוא חבורה של אנשי מקצוע מסורים, שחיים ונושמים את עולם המסגרות ומתנהלים כמו אמנים בסטודיו שלהם.

מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!