עבודות מסגרות

 

ביצוע עבודות מסגרות הוא דבר פופולארי, יעיל ואיכותי. המוצרים שנעשים במסגריה הם איכותיים ומחזיקים שנים רבות, וזאת בגלל סוגי הגימור, הטיפול וכמובן החומרים. עבודות מסגרות נעשות בכל רחבי הארץ, במפעלים גדולים וקטנים יותר, שדומים לבתי מלאכה. עבודות מסגרות דורשת מקצועיות רבה, ידע נרחב בתחומים רבים – וננסה לפרט חלק מהם כאן.

עבודות מסגרות – מה זה אומר ומי עושה אותן

עבודות מסגרות נעשות על ידי אנשי מקצוע ברמה גבוהה, פרוסים בכל רחבי הארץ. לרוב עיסוקם של המסגרים הוא בנייה של חלונות, סורגים המותאים אליהם, והרבה מאד עבודות כמו פרגולות, בנייה של משקופים מיוחדים, מתלים ועוד עבודות. לרוב, כמעט בכל העבודות, יש שימוש נרחב בסוגים שונים של מתכות, ולכן דורשות עבודה בחום גבוה מאד, כלים מקצועיים תוך סיכון מסוים, וגם עדינות מרובה. עבודות מסגרות דורשות מצד אחד ידע בכלים כבדים, כיפוף של מתכות בחום גבוה, ומצד שני גימור עדין ממש כמו עבודה עם שוקולד. בנוסף, יש צורך בידע פיזיקלי, משני טעמים עיקריים. האחד, שהחומר שמוצב לרוב במרחב הציבורי לא יינזק בגלל מזג האוויר, והשני הוא שהחומר לא יישבר. במקרה של סורגים, שזה הנושא שלנו, יש חשיבות כפולה ומכופלת לעניין זה, שכן סורגים באים למנוע פריצה, ואחת הדרכים לפרוץ היא על ידי כיפוף ושבירה.

עבודות מסגרות – באיזה חומרים משתמשים מסגרים ברמה גבוהה

היום אפשר לעשות שילובים מעניינים וחזקים של חומרים רבים. בין היתר, באמצעות התקנה, ריתוך, צביעה, הדבקה ועוד. אפשר לשלב הרבה מאד חומרים הן בעבודה על החלון והן בעבודה על הסורג. בדרך כלל מסגריות עובדות עם ברזל ופלדה, יש כאלו שגם עובדות באלומיניום, למרות שבדרך כלל אלומיניום הוא ענף נפרד, בשל יכולותיו השונות משל ברזל.

היתרון של עבודות מסגרות טובה היא היכולת לעצב את המוצר באיזה דרך שהלקוח רוצה, מצבע וגימור, דרך דקורציה, עיקולים, קישוטים, ועוד. עבודות מסגרות איכותית תלויה בגימור, בבטיחות הסופית, וכמובן – בשנים שהעבודה שורדת. לכן, ככל שתיקחו בעל מקצוע איכותי, מקצוע וגם וותיק יותר – ככה אתם מבטיחים לעצמכם עבודה איכותית, שתחזיק שנים, תהיה קלה לתחזוקה ותעשה את העבודה. אסור להתפשר על האיכות של המוצר ועליכם לבדוק בדקדקנות את בעל המקצוע.

מה תוכלו לקבל אצל מסגר ברמה גבוהה

מסגר יכול לייצר בעבורכם גם את החלונות, אבל גם הסורגים שמתאימים לחלונות. בין היתר תוכלו לקבל חלונות ישרים או מעוקלים, שמתאימים לבתים ולמוסדות. תוכלו לקבל חלונות מעוטרים – אפילו עם לבבות או כיתובים. יש סורגים מתקפלים, שאפשר לפתוח לשניים וזה בדרך כלל מתאים למרפסות / מרפסות שירות / חנויות ברמת הרחוב. בתוך כל זה, מקבלים טווח מוצרים גדול, בעיצובים גמישים, צבעים ועוד.

איך יודעים אם מדובר בבעל מקצוע טוב או לא

עבודות מסגרות הן לא משחק ילדים. מדובר על טמפרטורה גבוהה, כלים כבדים, סביבת עבודה לא פשוטה, וצורך בידע על חומרים, התנהגותם ועוד. לכן, בעל מקצוע וותיק עם ידע, עם בית מלאכה בעל שם טוב וניסיון, יעשה עבודה טובה בהחלט. שלושה דברים אמורים להדליק אצלכם נורה אדומה בהנחה ומדובר בבקשה לייצרו סורגים. קודם כל, אם בעל המקצוע לא מסכים לתת אחריות בכתב, משהו כאן לא בסדר. בנוסף, לכו לראות את העבודות האחרות שייצר. האם אתם מרוצים מהמראה, הגימור והחיבור לחלונות? וכמובן, חשוב מאד לראות אם הוא עומד בתקנים. בעיקר, תקן בטיחות באש, ומרחק בין הסורגים – שהוא פקטור קריטי אם הילדים יפלו או לא יפלו מהמרפסת, חס וחלילה.

עבודות מסגרות

שערים לבית

יכול לעניין אותך גם

שער כניסה לבית

  שער הכניסה לבית הוא הדבר הראשון שאורח המגיע אליו נתקל בו. כיון שכך, אם יש לדיירי הבית רצון ליצור רושם עז על האורחים עוד

קראו עוד »

שער לחצר

מדוע נדרש השער ואיזה שער מומלץ בעלים רבים של בתים פרטיים, כמו גם דיירים בבנייני מגורים משותפים, מבצעים מעת לעת עבודה של גידור השטח השייך

קראו עוד »

מדרגות ברזל

  אנחנו עולים עליהן מדיי יום ביומו. חלקנו משתמשים בהן מבלי משים, וחלקנו מתלוננים על הצורך לעלות ולרדת תמידית. ניחשתם נכונה, דיברנו על מדרגות ברזל.

קראו עוד »