סורגים לחלונות

סורגים לחלונות

מעוניינים להזמין סורגים לחלונות הבית? אם הייתם צריכים להזמין סורגים לחלון אחד, היה לכם חופש רב לבחור את הדגם שאתם הכי אוהבים, גם אם מחירו אינו נמוך במיוחד, אבל כאשר אתם נדרשים להזמין סורגים לשבעה שמונה חלונות שונים בכל רחבי הבית, חלקם שטוחים, חלקם עם בטן וחלקם גם נפתחים, העלות הכוללת יכולה להצטבר לסכומים גבוהים במיוחד ולכן חשוב מאוד להתנהל בצורה חכמה בכל הנושא של קבלת הצעות מחיר והשוואת מחירים. בשורות הבאות מסבירים לכם המומחים של המרכז הישראלי למסגרות מהם המחירים המקובלים להזמנת סורגים לחלונות הבית וגם איך נכון לקבל החלטות בתחום זה לפני שמבצעים הזמנה.

הסורג הזול זה נחמד, אבל הסורג הנכון זה הכרח

כאשר אתם מזמינים סורגים לחלונות, זה בסדר גמור אם אתם מחפשים את ההזדמנות הטובה ביותר מבחינתכם במחיר הטוב ביותר שניתן למצוא בשוק. יחד עם זאת, מחיר לא יכול להיות הפרמטר המרכזי שעל פיו אתם מקבלים את ההחלטה. כבר עכשיו לומר שכל הצעת מחיר שתקבלו, תמיד תוכלו למצוא סורג זול יותר, פשוט מכיוון שהוא מכיל בתוכו פחות חומר, הוא מרווח יותר, הוא מעוצב פחות והוא ברמת מיגון נמוכה יותר ואת זה אתם לא רוצים להרכיב על חלונות הבית שלכם. על כן, לא נכון תמיד לקפוץ על ההצעה הזולה ביותר ויש להגדיר תחילה את הסורגים הדרושים לכם, א' מבחינה אסתטית ועיצובית וב' מבחינת מיגון תוך הקפדה על כך שהסורג עומד בכל התקנים ואף מעבר להם. רק לאחר שתגדירו מהם הקריטריונים בהם אמור סורגים לחלונות הבית שלכם לעמוד, תוכלו גם לגשת למשימה של ביצוע השוואה בין הצעות שונות.

כמה עולים סורגים לחלונות?

ככלל, ניתן לומר שעלות סורגים לחלונות נעה בין 500 ל-700 שקלים לכל הפחות. במילים אחרות, סורגים לחלונות הבית שלכם יכולים לעלות 500 שקלים לכל חלון, והם יכולים לעלות גם פי 3 ו-4 מזה. המחיר הסופי תלוי מאוד בדוגמא של הסורגים, בכמות הברזל, במורכבות העיצוב שאתם מבקשים, בשאלה האם אתם מזמינים דגם מדף או סורגים לחלונות בהתאמה אישית וכן הלאה. כל מחיר נמוך מזה בהחלט אמור לעורר אצלכם חשד ואם אתם לא מזמינים דגם מיוחד מדי עם התאמות אישיות משלכם, אז גם כל מחיר גבוה מזה עלול להצביע על ניצול.

בכל מקרה, בהזמנת סורגים לחלונות הבית כדאי תמיד לקבוע את המפרט של הסורגים אותם אתם רוצים להזמין ולאחר מכן לבצע השוואת מחירים באמצעות בקשת הצעות מחיר ממספר מסגרים על פי המפרט הספציפי שאותו בניתם. מפרט זה יסייע לכם להבטיח שאתם משווים תפוח לתפוח ולא מאפשרים לכל איש מקצוע לסטות מהמפרט רק כדי להיות זול יותר מהאחרים. המרכז הישראלי למסגרות מציע לכם מגוון רחב של דגמי סורגים לחלונות במחירים תחרותיים וברמת איכות יוצאת דופן.

אם אתם מעוניינים להגן על דיירי הבית מצד אחד, ועל הבית עצמו מפני פורצים מהצד השני, סורגים לחלונות זה מה שאתם צריכים. למרות שהרבה פעמים מחליפים סורגים לבית חדש, לפני שנכנסים אליו, יש אפשרויות רבות גם להחליף סורגים לחלונות כשאתם גרים בבית שנים רבות. בסך הכל צריך להבין מה בדיוק אתם צריכים ועל פי זה לפעול.

מה חשוב לבדוק בסורגים לחלונות

לפני שקונים משהו, חשוב מאד לבדוק ארבעה פרמטרים – שיסייעו לכם לדעת אם קיבלתם את ההחלטה הנכונה. קודם כל, המחיר. יש תקציב וחשוב מאד לעמוד בו. בתקציב שלכם תוכלו לקבל מספר רב של דברים, ואתם צריכים לבדוק את מה שאתם יכולים להרשות לעצמכם, ולקנות את הכי טוב שזה מאפשר. מיד נפרט גם כמה דוגמאות של מחירים. הדבר שני – חומר וצורה. אלו צריכים להתאים לצרכים שלכם. יש הבדל בין סורגים לחלונות שמיועדים לחדר ילדים לעומת כאלו שאמורים להגן על בית פרטי מפני פורצים בקומה הראשונה. לכן חשוב מאד להתאים את החומר והצורה / עיצוב של הסורגים למה שאתם צריכים באמת. בטיחות היא הדבר הבא, חשוב מאד לקנות רק מוצר שעומד בתקן 93 לבטיחות אש, ותקן 1009 לסורגים, וכמובן שבעל המקצוע שתעבדו איתו יהיה ברמה גבוהה, עם אחריות בכתב.

סוגי סורגים חלונות וקצת על המחירים שלהם

סורגים לחלונות באים בסוגים שונים, עיצובים, חומרים וגימורים שונים. חשוב מאד להקפיד בכולם שהם מחוברים היטב לחלון כדי שגם אם הם לא יעשו 100% סגירה הרמטית לפחות הם יתקרבו לזה. בהתאם לתקן של בטיחות ילדים חשוב שהרווח המקסימלי בין כל סורג שתבחרו למשנהו, יהיה 7 ס"מ לכל היותר! יש שני סוגים עיקריים מבחינת חומר: ברזל מגלוון או חומר פלסטיק מוקצף. כל שאר האפשרויות לא טובות במיוחד.

  1. סורגים ישרים. סורגים סטנדרטיים שמתאימים בעיקר לחדרי עבודה, חדרי תינוקות וחדרים מקצועיים. לא מאד פופולאריים כי יש להם נראות של כלא. אבל, היתרונות הגדולים שלהם: המחיר הידידותי, והאפשרות לצבוע אותם בכל צבע שרק תרצו – דבר שמוריד מתחושת הכלא. המחיר הממוצע 450-600 שקל לחלון.
  2. סורגים עם בטן – כלומר עיטור, בליטה או כיפוף. חשוב מאד, אם הסורג ארוך יותר מהסטנדרט של 105 ס"מ גובה, אז חשוב לעשות לו קשר באמצע, כדי שיהיה יותר קשה לשבור אותו במקרה ומישהו מנסה לפרוץ. אלו מתאימים לסביבה ביתית, בעיקר הסלון. חשוב לשים לב שלא שמים לילדים סורג שהם יכולים לטפס עליו. הממוצע הוא בערך 650 שקל לחלון.
  3. סורגים נפתחים הם בעצם כמו שתי כנפיים של החלון, ומאפשרים לסורג להיות ממש ענק. המטרה היא בדרך כלל לחסום מחסנים, חנויות או בתי מלאכה. יש סוגים שונים של נעילות ופתיחות, דבר שמאפשר לבחור את המתאים ביותר. המחיר נע בין 800-1200 שקלים לסורגים כאלו.
  4. סורגים שקופים – מאפשרים לראות הנוף עם כניסה של עד 90% מהאור באמצעות החומר השקוף. חזקים מאד, בטיחותיים ועמידים, אבל מכיוון שלא עשויים ברזל, אין ממש בעלי מקצוע רבים שעושים זאת בארץ ולכן מחירם יקר יותר. מתאימים למקומות אלגנטיים – מבתים ועד משרדים.

סורגים למרפסת

שער כניסה לבית
התקשרו עכשיו