כיצד לבחור מעקה מתכת למדרגות לבית?

התקנת מעקה בין קומות בבית היא בגדר חובה, בכדי להגן על הדיירים ולוודא שהם אינם נופלים חלילה, במעבר בין הקומות – בין אם בירידה ובין אם בעליה. בהתלבטות בין הסוגים השונים של מעקות, כדאי לבחור בחומר גלם כמו ברזל אשר יש לו יתרונות רבים, הן בעיצוב והן בבטיחות שהוא מקנה. התקנת מעקה מתכת למדרגות באמצעות אנשי מקצוע מיומנים, תאפשר הנאה מרבית מפריט מיוחד ועמיד זה, למשך שנים ארוכות ותוך שמירה מקסימלית על המראה היפהפה של המעקה.

מעקות ברזל למדרגות

היכן ניתן להציב מעקה העשוי ברזל בבית?

רבים מכם בוודאי מכירים את המרפסות היפהפיות בערים ציוריות, בהן מותקנים מעקות עשויים מברזל. על אף העוצמה הגלומה בחומר הזה והעובדה שהוא נחשב לחזק מאוד, תתפלאו לשמוע עד כמה הוא גם יכול להיות גמיש. הגמישות הזו נוצרת בזכות החימום הרב של חומר הגלם בשלב הראשוני של יצירת המעקה, השלב בו עדיין ניתן לכופף את הברזל לכל כיוון שרוצים ולייצר ממנו תמונה של ממש.
מעקה העשוי מברזל יכול להתאים לכל מיני מקומות בבית, לרבות מרפסות, שער של חצר וכמובן מעקה מתכת למדרגות. כאשר הגרם עצמו הוא מפותל, גם המעקה יתפתל יחד עמו וייווצר מראה יפהפה ממש בתוך הבית. על מנת להגיע למצב שהחומר מותאם בדיוק לצורת המדרגות, חשוב לוודא שאתם עובדים מול יצרנים מומחים לשימוש בברזל לצורך ייצור מעקות. בכל מקרה, המעקה מוכרח לעמוד בתקן הישראל ושהחלקים שבו ישולבו בצורה בטיחותית, שתמנע תאונות בתוך הבית.

מעקה מתכת למדרגות – מהם היתרונות?

מלבד היופי המיוחד של המעקה והעובדה כי הוא בעל מראה דומיננטי, חשוב לזכור כי זהו אמצעי בטיחות ולכן הברזל נותן מענה בהיבט של החוזק. בנוסף לברזל ניתן לשלב חומרי גלם נוספים בעת הייצור. כאשר מתכננים מעקה מתכת למדרגות הבית, יש לחשוב על התחזוקה השוטפת של המעקה והצורך לשמרו במצב מצוין בכל עת, על מנת שימלא את תפקידו. שילוב בין זכוכית לבין ברזל, למשל, בעיצוב של מעקות המיועדים למדרגות – יכול להיות נפלא, אך ידרוש ניקיון בחומרים ייעודיים.
יתרון חשוב נוסף מלבד העמידות והחוזק, הוא בעובדה כי צביעת הברזל בצבע חלק יחיד, למעשה תתאים לכל סגנון עיצובי של הבית. גם אם תחליפו ריהוט, וילונות ואת כל פריטי הנוי בבית – המעקה המעוצב שלכם יישאר באותו המקום וישתלב נהדר עם כל המראות החדשים שמסביבו.

מעקות חוץ

הקפידו לרכוש מעקה רק ממקור אמין ומקצועי

פריט כל כך מאסיבי ויקר ערך, חשוב שייבנה על ידי אנשי מקצוע מיומנים שיוכלו לתת לכם את התחושה שאתם בידיים טובות. המרכז הישראלי למסגרות מעסיק מומחים בייצור מעקות מברזל ובשילובם בצורה האופטימלית בבתים. יצרן שאתם יכולים לסמוך עליו והתקנת המעקה בצורה המקצועית ביותר – אלו שני המרכיבים החשובים בדרך להכנסת מעקה מושלם לתוך הבית שלכם.

מעקות ברזל למרפסת