תיקון מרזבים!

שילמתם פחות? תהיו לחוצים יותר! אין תחליף לבטיחות!

למידע נוסף והצעות מחיר משתלמות השאירו פרטים ונחזור בהקדם

תוכן עניינים:

 

מהו מרזב

מערכות ניקוז שונות מותקנות בכל בית תקני ברחבי העולם. תפקיד מערכת הניקוז הוא לפלוט אל מחוץ לשטח המגורים את המים והשופכין שאין לנו שימוש בהן. מי מקלחת, מי גשמים, מי שטיפה ומי שופכין הם רק חלק מתוך כמות הפסולת הנוזלית שהבית צריך לנקז מעצמו. לשם כך מותקנים מערכות הובלה של המים אל מערכות הניקוז הגדולות (ביוב עירוני וכד').  המרזב הינו צינור ההובלה הראשי המתחיל מהגג או הפרגולה ומוביל אל הניקוז הציבורי. תפקידו להוביל את מי הגשמים אל האדמה. מים אלה בדרך כלל מצטברים לנו על הגג המשותף או במרפסות. בדרך כלל המים העוברים במרזב, אינם המים הזורמים אל הביוב. במרזב יעברו מים גשמים ומי מקלחת אשר הם נקיים ביחס למי השופכין והמטבחים.


סוגי מרזבים


קיימים בשוק מגוון רחב מאד של מרזבים. הם מקוטלגים לפי נושאים ופרמטרים שונים:

מרזב פנימי:מרזבים אלה מותקנים בשלבי הבניה הראשוניים של הבניין. הם אינם גלויים לעין ואינם חשופים לפגעי מזג אוויר. יתרון מהותי נוסף הוא השמירה מפני סחף חיצוני של עלים וכל מיני גופים זרים העלולים לחדור אל המרזב ולחסום אותו. מאידך, בשעת תקלה קיים קושי רב לחשוף את המרזב ולטפל בו אלא לאחר חציבה של הקיר. דבר המייקר רבות את עלות הטיפול במרזב הפנימי אך עדיין מדובר בתקלות די נדירות.

מרזב חיצוני: מרזבים שונים המותקנים מחוץ למבנה עצמו ומשמשים כיחידת ניקוז נפרדת. היתרון העיקרי שלהם הוא עלות ההתקנה הזולה , עלות הטיפול בהם. אך מאידך הם חשופים לפגעי מזג אוויר והתקלות בהם מן הסתם תכופות יותר. קיימת חשיבות גבוהה ליצור מרזב התואם במראהו הוויזואלי את סגנון העיצוב של הבית ובפרט בבניינים חדשים ולכן יש לבחור עיצוב מתאים.

סוג החומר: מרבית המרזבים שהותקנו עד היום היו עשויים פח. החומר קל משקל, נח לעבודה וחזק. מצד שני הוא מתיישן ומחליד ולכן התחזוקה שלו מחייבת מעקב כל הזמן. לאחרונה החל שימוש נרחב במרזבים שונים, אלומיניום, פלסטיק, נחושת. והאופציות שונות ומגוונות. בעת התקנת המרזב ובחירת חומר הגלם שלו נעשית חשיבה מקיפה להתאמה מלאה עם עיצוב, נחיצות, חוזק ועוד של הבניין.

מטרת השימוש: למרזבים שימוש עיקרי והוא הובלת מי הגשמים אל אזור הניקוז תוך שליטה על זרימת המים. עם התפתחות נושא החיסכון במים הורחבו השימושים במרזבים וכיום יש מגוון רחב של אופציות לרוכש, מרזב תלוי העומד על הגג ומנקז את המים אל מיכל מים גדול. משם ניתן להשקות את החצרות. מרזבים להובלת מי גשמים מהפרגולה אל הניקוז העירוני, מרזבים להובלת מי גשמים מהגג אל מערכות ביוב וכד'.

סגנון עיצוב: קו העיצוב הכללי של הבניין או הבית הפרטי שלכם עלול להיפגע כאשר לא נתתם את הדעת לבחירת המרזב. ניתן להתאים מרזב כמעט לכל סגנון עיצוב של בית (וינטז', מודרני, עתיק, חדשני ופשוט). ולכן, רצוי לתכנן כחלק מהוצאות הבניה את המרזב הנכון והמתאים ביותר עבודכם, השקעה של מספר שקלים נוספים, ויש לכם מרזב מעוצב, איכותי וחזק.


נקודות שחשוב לשים לב בזמן התקנת המרזב:

  • המרזב מיועד לניקוז מי גשמים מהגג, מדובר בכמות גדולה של מים בזמן ירידת משקעים רבים. חשוב שהמרזב יהיה מספיק חזק להחזיק כמות כזו של מים המתאימה לאופי המשקעים באזור מגוריכם.
  • יש למדוד היטב את אורך ורוחב מקום ההתקנה. המרזב חייב להתאים במידותיו למבנה המגורים, אינו דומה מרזב אחד לחברו.
  • חלקוהעליון של המרזב חייב להיות משופע מעט, כך שכל מי הגשמים שיחדרו אליו ימשיכו את דרכם כלפי מטה ולא יצטברו בתוך מיכל האגירה העליון.
  • יש לוודא שהמיכל בנוי בצורה המרוקנת כליל את מי הגשמים לאחר ירידת המשקעים. על מנת שלא יעמדומי הגשמים ויביאו יתושים וריח רע.
  • יש להתקין את פתחי הכניסה של המרזב במקום המרוחק מעצים ועלים העלולים לנשור לתוכו. הדבר יחסוך מכם עגמת נפש של תקלות וסתימות חוזרות ונשנות.
  • יש לוודא שמי הגשמים היוצאים מהמרזב נשפכים אל המקום הנכון, זה יכול להיות ביוב או שטח פתוח. במקרים מסוימים ובהשקעה מראש, אתם יכולים לאגור את המים לשימוש חקלאי כזה או אחר אך לא מומלץ להשאיר מרזבים שמימיהם נשפכים בכניסה לבניין או במעברים. פתח הניקוז יוביל את המים אל מערכות הביוב או הניקוז.
  • יש לבדוק לאחר ההתקנה את תקינות המרזב, הדבר מתאפשר על ידי שפיכת מים בזרם חזק אל פתחו העליון של המרזב ובדיקה יסודית לאיתור נזילות וכיוון זרימת המים בעת הצורך.


טיפול בתקלות מרזבים ותיקון מרזבים

הטיפול הטוב ביותר במרזבים יתמקד במניעת הנזק. אחזקה שוטפת של המרזב כחלק ממכלול התחזוקה בבניין. ניתן להביא חברות מיוחדות העוסקות באחזקת המרזבים. חברות אלה יפנו אחד למספר חודשים את תעלות הניקוז של המרזב וירוקנו אותן מלכלול ופסולת. החברות ישפכו מים לתוך המערכת ויוודאו את תקינות המרזב. ייתכן מאד כי בעלות חודשית מינימאלית, יציעו חברות שונות לתקן ולהחליף כל חלק תקול במערכת ללא עלות נוספת.

כחלק מההיערכות לתיקון, ישנם היבטים בטיחותיים שאותם יש לקחת בחשבון. אחרי הכל, מדובר בעבודה בגובה וכרוכה בסיכון. יש להציב סולם חזק ויציב ובאורך מספיק שיוכל להגיע לכל מקום נדרש. כלי העבודה שלכם חייבים להיות תקינים ומגוונים על מנת שתוכלו להתמודד עם כל בעיה שתיווצר לכם במהלך התיקון.

ראשית, נסלק את כל הלכלוך שהצטבר במרזב, ננקה אותו ממצבורי אבק, לשלשת יונים, עלים וזרדים. נעבור לכל אורך התעלות הפתוחות ונרוקן הכל אל מיכל הפינוי. לאחר מכן נעביר שטיפה על מערכת ההולכה של המרזב ונסקור את התוצאות.

ייתכן ונגלה ליקויים הדורשים התערבות מקצועית, אנחנו ב- plumbers-israel.co.il נשמח לסייע לכם למצוא איש מקצוע כזה. בל נזניח אותם ובל נמעט בערכו של בעל מקצוע כזה או אחר. חלודה ושחיקה של צנרת המרזב, חיבורים שהתרופפו, סדקים ושברים הן בדרך כלל מיועדים לבעלי מקצוע המומחים בתיקון מרזבים.

זמן הניקוי יהיה טרם בוא החורף ועונת הגשמים, רק כך נוכל לוודא שאכן מערכת המרזב שלנו עמידה בפני החורף הקרב.

שמירה על מרזבים ומערכות ניקוז תקינות, אינה רק משפיעה ישירות על איכות החיים שלנו בבית. אלא מונעת נזקים רבים, רטיבות בגג, וגירוי מזיקים, יתושים וחרקים להגיע אל מצבור מים עומדים.

חשוב לתת את הדעת לכך שחלק מהמרזבים "עושים רושם" של מרזב תקין, חזק ויציב. רק לאחר שאנו מגיעים אל החלק העליון שלהם ומסתמכים שהחוזק שלהם יחזיק אותנו אנו מתאכזבים. במקרים גרועים מדובר לאחר שהמרזב נפל ואנחנו או בעל המקצוע עליו. לכן, אין להסתמך כלל על חוזקו של המרזב, חזק ככל שייראה לנו. עלינו לנקוט בכל אמצעי הבטיחות הנדרשים ולהסתמך על התקנים חזקים יותר.

פעמים מסוימות, נדרש לביא בעלי מקצוע המתמחים בעבודה בגובה רב. אם החלטתם שזה הצורך, אל תחסכו ותיקחו חברה אמינה בעלת פוליסת ביטוח והכרה ייעודית לעבודה בגובה. טעות קטנה של רשלנות עלולה להביא אתכם להיות חשופים לתביעות נזיקים עצומות שאין כאן המקום להאריך עליהם. אולי בפעם אחרת…

 

 

עבודת מסגרות- סורגים

סוג סורגטווח מחיריםהערות
סורג בטןהחל מ-450 ש"חמחיר לפי חלון
סורגים למרפסתהחל מ-650 ש"חהמחיר נקבע לפי גודל במטרים
סורגי ברזל לחלוןהחל מ-500 ש"חהסוג הנפוץ ביותר לחלונות

עבודת מסגרות- שערים

סוג השערטווח מחיריםהערות
שער גלילה לחניההחל מ-700 ש"חשער עשוי פח
מחיר לפי מטר רבוע
שער אלומיניוםהחל מ-850 ש"חשער סטנדרטי
מחיר לפי מטר רבוע
שער הזזההחל מ-650 ש"חמחיר לפי מטר רבוע
שער חשמליהחל מ-700 ש"חשער פשוט
מחיר לפי מטר רבוע

עבודת מסגרות- מעקות

סוג המעקהטווח מחיריםהערות
הגבהת מעקות במרפסתהחל מ-300 ש"חמחיר למטר
ניתן לצבע הגבהה של מעקה אם יש צורך
מעקה מגלוון למדרגותהחל מ-750 ש"חמחיר לפי מטר
מתאים למדרגות בתוך הבית
מעקה מאלומיניוםהחל מ-550 ש"חמחיר לפי מטר
מתאים גם לבחוץ וגם לבפנים

עבודת מסגרות- כללי

סוג העבודהטווח מחיריםהערות
פירוק סורגיםהחל מ-300 ש"חפירוק סורגים מחלון
תיקון סורגיםהחל מ-200 ש"חתיקון סורגים בחלון
החלפת מסילותהחל מ-450 ש"חלסורגים ושערי הזזה, עלות לפי מטר
הסרת חלודההחל מ-280 ש"חעלות לפי מטר
Picture of המרכז הישראלי למסגרות
המרכז הישראלי למסגרות

מחפשים מסגר מקצועי, שיכין לכם סורגים, גדר, שער, פרגולה או עבודת מסגרות אחרת לבית? בעידן בו כולם קונים באולמות תצוגה, יצאנו לבדוק עבורכם את הסדנאות שבהן מתרחש הקסם. בדקנו ומצאנו – המרכז הישראלי למסגרות.

המרכז הישראלי למסגרות פועל בישראל כבר שנים ארוכות ובמילים הכי פשוטות שאפשר, מציע לכם את האפשרות להזמין כל עבודת מסגרות שעולה בדעתכם ובדמיונכם, גם כשמדובר במשימה מאתגרת ביותר. במרכז תוכלו למצוא חבורה של אנשי מקצוע מסורים, שחיים ונושמים את עולם המסגרות ומתנהלים כמו אמנים בסטודיו שלהם.

מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!