שער כניסה

תוכן עניינים

שער כניסה – איך צריך לתכנן אותו ומה חשוב לדעת

בתים פרטיים, וילות גדולות וגם בנייני יוקרה, נבנים בדרך כלל כאשר שער כניסה הוא חלק אינטגראלי מהתוכנית הבסיסית של הבית מלכתחילה. גם מבנים גדולים יותר – פרטיים, עסקיים ומסחריים, כוללים מראש את בניית השער. עם זאת, בלא מעט מקרים מחליטים הדיירים בבניינים שאינם כוללים שער המאפשר כניסה מבוקרת למבנה לבנות שער כזה. מהם השיקולים שיש לקחת בחשבון בבניית שערי כניסה חדשים? אילו סוגי שערים קיימים? כיצד ניתן להתאים את סוג השער הדרוש למבנה? כל התשובות – בהמשך המאמר.

מדרגות עם מעקות ברזל

שערי כניסה חדשים והשיקולים מאחורי הבנייה שלהם

לפני שמתחילים את תהליך התכנון והבנייה של שער כניסה לבית או לבניין, יש לקחת בחשבון את כלל השיקולים התומכים בהחלטה לבנות את השער. השיקול החשוב ביותר הוא השיקול של עלות מול תועלת. כלומר, האם הערך המוסף כתוצאה מבניית השער יהיה גבוה, באופן שיהפוך את ההוצאה לכדאית? דוגמה טובה לשיקול כזה הינה בניית שערי כניסה אוטומטיים או אחרים לחניונים של בניינים רבי קומות. בניית השער כאמור עשויה למנוע כניסה של רכבים בלתי מורשים לחניון ושימוש לא חוקי בחניות שהן רכושם הפרטי של הדירים. בבניינים גבוהים הממוקמים במרכזי הערים ובמקומות שהצפיפות בהם רבה, שער כניסה לבניין הוא חיוני. זאת, כיון שבשעות הלחץ יש רבים שיתפתו להיכנס עם רכבם לחניון שאיננו חסום. רבים עלולים לראות בהעדר שער או מחסום, משום היתר להיכנס לחניון. רכב זר בחניון עלול לגרום ומהומה רבתי, ולוקח זמן רב עד שמפנים אותו. בבניינים באזורים שקטים יותר, יש משמעות לשער בעיקר מבחינה ביטחונית.

התאמת שער כניסה למבנה

התאמת שער לחצר  כניסה למבנה, היא פונקציה של שני שיקולים עיקריים: המרחב הקיים – כלומר כמה מקום ניתן להקציב לשער, עשוי להשפיע על סוג השער שייבנה. יש שערים הדורשים מרחב גדול יותר על מנת שיוכלו לתפקד, ויש שערים שהמרחב הנדרש להם הוא מצומצם. לדוגמה – שערים נגררים דורשים שטח גדול יחסית, להניח עליו את המסילה ולאפשר תנועה של השער על גביה. כך, שער שרוחבו שלושה מטרים, למשל, יצריך שטח של שישה מטרים – שלושה עבור השער במצב סגור ושלושה עבור המסילה שהשער ינוע עליה. שער נגלל דורש בניית התשתית הראויה, ואילו שער נפתח דורש גם הוא שטח גדול, אבל בצורה אחרת מזה הנדרש לבניית מסילה. התאמת שער הכניסה צריכה להתחשב גם בעניין האסתטיקה, ולהתאים לאופי המבנה. בנושא ההתאמה, יש צורך להתייעץ באנשי מקצוע מיומנים או חברת עבודות מסגרות בעלת עובדים המתמחים בכגון אלה.

שער כניסה לבית
Sunset through the bars of wrought iron gate at hillside.

אם יש לך עניין בהתאמה ובנייה של שער כניסה לבית או למבנה, זה המקום הנכון עבורך. כדאי ליצור קשר כבר כעת ולעשות צעד חשוב להגדלת הביטחון והשמירה על הפרטיות במבנה המגורים או העסקים. אנשי המקצוע המיומנים שלנו יחזרו אליך בהקדם ויסייעו לך בתכנון השער ובהתאמה מיטבית שלו לאופי המבנה ולצרכים שלו.

שער כניסה

התקשרו עכשיו