שער כניסה לבית פרטי

שער כניסה לבית פרטי – מי צריך אותו וממה הוא עשוי

במרבית הבתים הפרטיים והמבנים המשותפים בעולם בכלל ובישראל בפרט, מותקן שער כניסה לבית פרטי. השער כאמור מהווה את המכשול הראשון לכאורה, שכל אדם המגיע אל הבית חייב לעבוד לפני שהוא נפגש עם הדייר או הדיירים שאליהם הגיע. לא, אין מדובר בדלת הכניסה לבית עצמו, אלא בשער הכניסה השולט על הכניסה לשטח הבית. מהן הפונקציות של שער הכניסה לבית? אילו סוגים של שערים קיימים כיום? כל התשובות – בשורות להלן.

שער הכניסה לבית הפרטי – כל הפונקציות של שער הכניסה

לכאורה, אין צורך ממשי להגדיר את הפונקציות של שער כניסה לבית פרטי ודומה שהפונקציות הללו מוגדרות מאליהן. שער הכניסה לבית מונע כניסת זרים בלתי רצויים לשטח הפרטי, וממלא אחר העיקרון הפשוט הגורס כי ביתו של אדם הוא מבצרו. כל זר המגיע לשער כאמור, צריך להיות מזוהה בטרם ייכנס לשטח הפרטי. שער הכניסה מגביל, באותה הצורה, כניסת רכבים לשטח הפרטי, מה שמהווה הפרה ברורה של פרטיות. מנגד, שער הכניסה כאמור מגביל גם את היציאה של דיירים (בעיקר ילדים צעירים) מהשטח המוגדר להם וידוע להם. כך, מהווה שער הכניסה סוג של מחסום מפני פגיעה בילדים.

שער כניסה לבית פרטי – סוגים של שערי כניסה

ישנם מספר סוגים של שערי כניסה, כאשר לכל אחד מהם יתרונות וחסרונות. עם השערים כאמור ניתן למנות מחסומים, שערים נגררים, שערי גלילה ושערים נפתחים. להלן תיאור קצר של כל אחד מסוגי השערים המוזכרים לעיל:

מחסום זרוע: מדובר במחסום פשוט שניתן להוריד או להעלות, בדרך כלל בעזרת שלט. המחסום כאמור תוחם את גבול השטח הפרטי, ובזב בעצם מסתיים תפקידו. שער נגרר – שער שיכול לנוע על גבי מסילה, שיכולה להיות עילית או תחתית. שער כזה הוא כבד מאד מצד אחד, ומונע בדרך כלל בפועל כניסה של זרים לשטח הפרטי. עם זאת, הפעולה שלו איטית למדיי. שער גלילה – שער ברזל חשמלי כבר, שבעת הפתיחה הוא נגלל כלפי מעלה. גם כאן, כמו בשער הנגרר, מדובר בשער כבד ויעיל מאד. גם כאן, הפעולה של השער היא איטית, ולא מתאימה למספר גדול של פתיחות וסגירות ברצף. שער נפתח – שער שיכול לנוע על צירו, כמו דלת רגילה. עם זאת, שער כזה ניתן לפתיחה וסגירה באמצעות מנוע ייעודי.

בנוסף לשערים כאמור לעיל,  ניתן גם למצור סוגי שערים אחרים, דוגמת מה שקרוי "שער גרמושקה" – שער הנע אמנם על מסילה, אבל נסגר ונפתח בדומה לאקורדיון או גרמושקה. שער כזה הוא יעיל יחסית ותופס הרבה פחות מקום משער נגרר, כשהוא פתוח. אם יש לך עניין בהתקנת שער כניסה לבית פרטי  – זה המקום הנכון עבורך. כדאי ליצור קשר כבר כעת ולעשות צעד ראשון לקראת התקנת שער שיסייע בשמירה על הפרטיות בבית הפרטי או המשותף המוגן באמצעות השער.

יכול לעניין אותך גם

מסגריות במרכז

  בחירת מסגריה היא משימה שחשוב לבצע כאשר אנו מעוניינים להזמין עבודת מסגרות לבית, לעסק או למשרד שלנו. מסגריות במרכז מאופיינות בשפע של אפשרויות כך

קראו עוד »

סורגים למרפסת

  אחד הדברים הראשונים שאתם צריכים לעשות כאשר אתם בונים מרפסת הוא לבחור עבורה את הסורגים המתאימים. סורגים למרפסת מעניקים לה יופי מיוחד, ועל הדרך

קראו עוד »