שערים וגדרות

שילמתם פחות? תהיו לחוצים יותר! אין תחליף לבטיחות!

למידע נוסף והצעות מחיר משתלמות השאירו פרטים ונחזור בהקדם

תוכן עניינים:

 שמרה על שטח פרטי ומניעת הגישה אליו שערים וגדרות

אחת האמירות המאפיינות ביותר את החשיבה האירופית בכלל והאנגלו סקסית בפרט, היא האמירה "ביתי הוא מבצרי". על פי הקביעה הזאת, השטח הפרטי של האדם הוא קדוש, והחדירה אליו בלא רשות מהווה עבירה. במקרים רבים מסתיימת חדירה כזאת בפציעה או אפילו בהריגה של הפולש. שערים וגדרות נועדו, לפיכך, לסמן באופן ברור את השטח הפרטי באופן שלמתבונן מהצד ולמי שמתכוון להיכנס לשטח, יהיה ברור שיש לו בעלים והם מתכוונים לשמור עליו. אילו סוגים של שערים וגדרות קיימים כיום? האם יש תקנים מחייבים לבניית גדרות ושערים למבנים ולשטחים סגורים? להלן התשובות

שערים וגדרות

סוגים שונים של שערים וגדרות

שערים וגדרות נועדו, כאמור, לסמן את הטריטוריה מצד אחד ולמנוע כניסה של זרים לתוכה מצד שני. ואולם מגוון הגדרות והשערים הקיים בשוק הוא רחב מאד. ההבדל בין הסוגי גדרות שונים יכול להיות בחומרים שמהם הגדרות והשערים עשויים, במידת המאסיביות שלהם ובאופן שבו הם מונעים מזרים להיכנס לשטח המגודר. בנוסף, במקרים רבים קובעות הרשויות המקומיות אמות מידה ברורות לבניית גדרות, שערים, מחסומים וכל אמצעי אחר מסוג זה.

עם החומרים שמהם עשויים גדרות ושערים ניתן מונות גדרות אבן, גדרות עץ, גדרות תיל וגדרות רשת. בנוסף, גם גדרות צמחיות או גדר חיה מהוות סוג של אמירה באשר לשייכות של השטח ולזכאות של הבעלים שלו לפרטיות. שערי הכניסה לשטחים המוקפים גדרות יכולים להיות מעץ או ממתכת, שערים ידניים או חשמליים, גדולים או קטנים. גם מידת המאסיביות של שערים וגדרות משתנה והיא מותאמת לצרכים ולדרישות של בעלי השטח המגודר. לעיתים מספקה חומת אבן נמוכה לשמור על השטח. במקרים אחרים נדרשות גדרות גבוהות, המצוידות באמצעים נוספים המונעים מזרים את הכניסה לשטח המגודר.

גדרות ושערים ותוכניות המתאר השונות

אחד האמצעים הנתונים בידי הרשות המקומית לשמור על מבנה אינטגרטיבי של הרחובות והשכונות, הוא תוכנית הבנייה העירונית (תב"ע). בתוכנית הזאת נקבעות אמות המידה השונות לבנייה, כולל גם ההתייחסות לנושא שערים וגדרות. התוכנית קובעת את הסוגים האפשריים של גידור, ואוסרת על בניית גדרות שלא על פי התוכנית. לפיכך, אם הדיירים בבניין כל שהוא מקבלים החלטה לגדר את השטח, הם חייבים לבדוק תחילה את תכנית הבניין העירונית ולהבין מהם ההיתרים ומהם האיסורים הנובעים ממנה. הימנעות מבדיקה וביצוע הבנייה בלעדיה, עלולים לגרום לרשות להטיל קנסות במקרה הטוב, ואף להרוס את הגדר במקרה הפחות טוב, יפה ותמימה ככל שתהיה הגדר הזאת.

אם גם לכם נדרשת בנייה של שערים וגדרות כמו גדר ברזל לבניין המגורים או לעסק, זה המקום הנכון עבורכם. כדאי ליצור איתנו קשר כבר כעת ואיש מקצוע מטעמנו יחזור אליכם בהקדם. המקצוענים שלנו ילוו אתכם לאורך כל הדרך החל מהגשת הבקשה, עבור דרך הגדרת הדרישות וכלה בבניית הגדר והשער באופן המוצלח ביותר, שישרת היטב את האינטרסים שלכם.

שערים וגדרות

עבודת מסגרות- סורגים

סוג סורגטווח מחיריםהערות
סורג בטןהחל מ-450 ש"חמחיר לפי חלון
סורגים למרפסתהחל מ-650 ש"חהמחיר נקבע לפי גודל במטרים
סורגי ברזל לחלוןהחל מ-500 ש"חהסוג הנפוץ ביותר לחלונות

עבודת מסגרות- שערים

סוג השערטווח מחיריםהערות
שער גלילה לחניההחל מ-700 ש"חשער עשוי פח
מחיר לפי מטר רבוע
שער אלומיניוםהחל מ-850 ש"חשער סטנדרטי
מחיר לפי מטר רבוע
שער הזזההחל מ-650 ש"חמחיר לפי מטר רבוע
שער חשמליהחל מ-700 ש"חשער פשוט
מחיר לפי מטר רבוע

עבודת מסגרות- מעקות

סוג המעקהטווח מחיריםהערות
הגבהת מעקות במרפסתהחל מ-300 ש"חמחיר למטר
ניתן לצבע הגבהה של מעקה אם יש צורך
מעקה מגלוון למדרגותהחל מ-750 ש"חמחיר לפי מטר
מתאים למדרגות בתוך הבית
מעקה מאלומיניוםהחל מ-550 ש"חמחיר לפי מטר
מתאים גם לבחוץ וגם לבפנים

עבודת מסגרות- כללי

סוג העבודהטווח מחיריםהערות
פירוק סורגיםהחל מ-300 ש"חפירוק סורגים מחלון
תיקון סורגיםהחל מ-200 ש"חתיקון סורגים בחלון
החלפת מסילותהחל מ-450 ש"חלסורגים ושערי הזזה, עלות לפי מטר
הסרת חלודההחל מ-280 ש"חעלות לפי מטר
Picture of המרכז הישראלי למסגרות
המרכז הישראלי למסגרות

מחפשים מסגר מקצועי, שיכין לכם סורגים, גדר, שער, פרגולה או עבודת מסגרות אחרת לבית? בעידן בו כולם קונים באולמות תצוגה, יצאנו לבדוק עבורכם את הסדנאות שבהן מתרחש הקסם. בדקנו ומצאנו – המרכז הישראלי למסגרות.

המרכז הישראלי למסגרות פועל בישראל כבר שנים ארוכות ובמילים הכי פשוטות שאפשר, מציע לכם את האפשרות להזמין כל עבודת מסגרות שעולה בדעתכם ובדמיונכם, גם כשמדובר במשימה מאתגרת ביותר. במרכז תוכלו למצוא חבורה של אנשי מקצוע מסורים, שחיים ונושמים את עולם המסגרות ומתנהלים כמו אמנים בסטודיו שלהם.

מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!