שערים וגדרות

תוכן עניינים

 שמרה על שטח פרטי ומניעת הגישה אליו שערים וגדרות

אחת האמירות המאפיינות ביותר את החשיבה האירופית בכלל והאנגלו סקסית בפרט, היא האמירה "ביתי הוא מבצרי". על פי הקביעה הזאת, השטח הפרטי של האדם הוא קדוש, והחדירה אליו בלא רשות מהווה עבירה. במקרים רבים מסתיימת חדירה כזאת בפציעה או אפילו בהריגה של הפולש. שערים וגדרות נועדו, לפיכך, לסמן באופן ברור את השטח הפרטי באופן שלמתבונן מהצד ולמי שמתכוון להיכנס לשטח, יהיה ברור שיש לו בעלים והם מתכוונים לשמור עליו. אילו סוגים של שערים וגדרות קיימים כיום? האם יש תקנים מחייבים לבניית גדרות ושערים למבנים ולשטחים סגורים? להלן התשובות

שערים וגדרות

סוגים שונים של שערים וגדרות

שערים וגדרות נועדו, כאמור, לסמן את הטריטוריה מצד אחד ולמנוע כניסה של זרים לתוכה מצד שני. ואולם מגוון הגדרות והשערים הקיים בשוק הוא רחב מאד. ההבדל בין הסוגי גדרות שונים יכול להיות בחומרים שמהם הגדרות והשערים עשויים, במידת המאסיביות שלהם ובאופן שבו הם מונעים מזרים להיכנס לשטח המגודר. בנוסף, במקרים רבים קובעות הרשויות המקומיות אמות מידה ברורות לבניית גדרות, שערים, מחסומים וכל אמצעי אחר מסוג זה.

עם החומרים שמהם עשויים גדרות ושערים ניתן מונות גדרות אבן, גדרות עץ, גדרות תיל וגדרות רשת. בנוסף, גם גדרות צמחיות או גדר חיה מהוות סוג של אמירה באשר לשייכות של השטח ולזכאות של הבעלים שלו לפרטיות. שערי הכניסה לשטחים המוקפים גדרות יכולים להיות מעץ או ממתכת, שערים ידניים או חשמליים, גדולים או קטנים. גם מידת המאסיביות של שערים וגדרות משתנה והיא מותאמת לצרכים ולדרישות של בעלי השטח המגודר. לעיתים מספקה חומת אבן נמוכה לשמור על השטח. במקרים אחרים נדרשות גדרות גבוהות, המצוידות באמצעים נוספים המונעים מזרים את הכניסה לשטח המגודר.

גדרות ושערים ותוכניות המתאר השונות

אחד האמצעים הנתונים בידי הרשות המקומית לשמור על מבנה אינטגרטיבי של הרחובות והשכונות, הוא תוכנית הבנייה העירונית (תב"ע). בתוכנית הזאת נקבעות אמות המידה השונות לבנייה, כולל גם ההתייחסות לנושא שערים וגדרות. התוכנית קובעת את הסוגים האפשריים של גידור, ואוסרת על בניית גדרות שלא על פי התוכנית. לפיכך, אם הדיירים בבניין כל שהוא מקבלים החלטה לגדר את השטח, הם חייבים לבדוק תחילה את תכנית הבניין העירונית ולהבין מהם ההיתרים ומהם האיסורים הנובעים ממנה. הימנעות מבדיקה וביצוע הבנייה בלעדיה, עלולים לגרום לרשות להטיל קנסות במקרה הטוב, ואף להרוס את הגדר במקרה הפחות טוב, יפה ותמימה ככל שתהיה הגדר הזאת.

אם גם לכם נדרשת בנייה של שערים וגדרות כמו גדר ברזל לבניין המגורים או לעסק, זה המקום הנכון עבורכם. כדאי ליצור איתנו קשר כבר כעת ואיש מקצוע מטעמנו יחזור אליכם בהקדם. המקצוענים שלנו ילוו אתכם לאורך כל הדרך החל מהגשת הבקשה, עבור דרך הגדרת הדרישות וכלה בבניית הגדר והשער באופן המוצלח ביותר, שישרת היטב את האינטרסים שלכם.

שערים וגדרות

התקשרו עכשיו