סורגים מעוצבים – גם יפים וגם שימושיים

שילמתם פחות? תהיו לחוצים יותר! אין תחליף לבטיחות!

למידע נוסף והצעות מחיר משתלמות השאירו פרטים ונחזור בהקדם

תוכן עניינים:

בעשורים האחרונים חלו שינויים דרמטיים בעולם עיצוב הפנים והבית, אבל דבר אחד לא השתנה בכלום – בתים שמרגישים צורך בביטחון והגנה, היום כמו אז, יתקינו סורגים בחלונות הבית ואפילו בדלתות הבית. גם היום, ממש כמו בעבר, לא כל סורג מתאים לכל בית ועיצוב הסורג עדיין מהווה מרכיב מפתח בבחירתו. ההבדל הוא שהיום יש לכם אפשרויות רבות הרבה יותר של דגמי סורגים מעוצבים מהם תוכלו לבחור ושאותם תוכלו אפילו לעצב בעצמכם. אבל מה זה בכלל אומר סורגים מעוצבים? האם לא כל הסורגים הם מעוצבים? ואיך בוחרים את העיצוב המתאים? ועל מה חשוב להקפיד באיזון שבין עיצוב הסורגים ובין התפקיד הפונקציונלי שהם אמורים למלא? והיכן נכון להזמין סורגים מעוצבים? על שאלות אלו ועוד, תוכלו למצוא את התשובות ממש כאן בשורות הבאות.

ענף הסורגים בישראל

בימינו, סורגים מעוצבים הם נחלתם של בתים רבים. די לנו בלעבור ברחוב אחד ונוכל להבחין בשורה ארוכה של סורגים המבצבצים אלינו מכל עבר. חלקם מסולסלים, אחרים מעוגלים, חלקם שחורים, אחרים לבנים ואף צבעוניים ויש גם סורגים שקופים – בהתאם לטעמו האישי של הלקוח שבחר אותם. על כל פנים, הסורגים הם שעושים את ההבדל בין בית רגיל לבית משודרג.

לא ניתן להתעלם מיופים של סורגים מעוצבים שהוכנו בטוב טעם, ועם העיטורים שנעשו בהתאמה אישית. על כל פנים, לסורגים יש תפקיד חשוב מעבר להיותם יפים. ראשית, הסורגים נועדו לשמור על הבית מפני פורצים. כך שיוקרה של דירה שעל גבי חלונותיה מותקנים סורגים עולה בהרבה, מכיוון שהסורגים הם שמעניקים בטיחות לבעלי הבית. נוסף על כך, הסורגים משמשים כמעין מעקה בטיחות עבור ילדים קטנים. כך שהתקנת סורגים בדירות מגורים הממוקמות בקומות גבוהות היא בגדר חובה, והיא שתשמור על הילדים מפני נפילות.

סורגים בולטים שחוסכים לכם מקום

כאשר בוחרים סורגים מעוצבים, ניתן לבחור בסורגים בעלי מבנה ישר או מבנה בולט ומעוגל- סורגי בטן. הסורגים בעלי המבנה המעוגל מאפשרים לכם לחסוך במקום בבית. הבליטות שיוצאות החוצה נועדו לשימושים שונים. תוכלו למקם עליהן עציצים בעלי תפרחת פרחונית וליהנות מפריחתם, לייבש כלים או להניח פשטידה טעימה שאך זה יצאה מהתנור כדי שתוכל להתקרר.

מעקב ברזל למרפסת

מי מתקין לכם את הסורגים?

עברתם לבית חדש? עשיתם שיפוצים? זה הזמן לפנות לחברה מקצועית לצורך התקנת הסורגים הנחוצים לכם. אלה כמה טיפים שכדאי להביא בחשבון בעת התקנת סורגים:

  • חברה מנוסה – התקנת סורגים דורשת ניסיון רב. זוהי עבודה מורכבת הכוללת מדידות, ניסורים והתקנות. משום כך, חשוב לברר לגבי הניסיון שיש לחברה בתחום התקנת הסורגים.
  • עמידה בלוח הזמנים – מומלץ לבחור בחברה שיודעת לעמוד בלוח זמנים קפדני. כך שאם הזמנתם סורגים והם צריכים להיות אצלכם כעבור שבועיים, חשוב שהחברה תעמוד בהסכם.
  • המלצות – כדאי לאסוף המלצות על החברה שאליה אתם מעוניינים לפנות. כאשר ההמלצות באות מפיהם של חברים קרובים, אתם יכולים להיות סמוכים ובטוחים שהצוות של החברה יבצע את העבודה על הצד הטוב ביותר.
  • מחיר – בחנו את הצעת המחיר של החברה. האם מדובר במחיר גבוה במיוחד? או אולי במחיר נמוך מהמצופה? לפני שאתם פונים לחברה כלשהי, מומלץ לבצע סקר שוק ולבחון את המחירים בשטח. ראו גם: התקנת סורגים מחיר

מתאימים את הסורגים לעיצוב הבית

לפני שאתם מזמינים סורגים מעוצבים, עליכם לבחור את הסורגים המתאימים ביותר לבית שלכם. לדוגמה, אם אתם אוהבים עיצוב נקי, תוכלו לבחור סורגים ישרים בצבע לבן ולהתאים אותם לתריסים הלבנים של הבית שלכם. מנגד, אם אתם מעוניינים בעיצוב שובר שגרה שיוסיף נפח לבית, תוכלו לבחור בסורגי בטן בצבעים עליזים יותר כמו אדום, בורדו, תכלת או ירוק. על כל פנים, כדאי לבחון היטב את קטלוג הסורגים לפני שבוחרים את הסורגים המתאימים ביותר.

סורגים מעוצבים

מה זאת אומרת סורגים מעוצבים?

ובכן, למעשה, כל פריט פיזי הוא פריט מעוצב, שכן התצורה שלו היא העיצוב שלו. יחד עם זאת, כאשר אנו מעניקים את התואר "מעוצב" לאלמנטים פיזיים כמו למשל מכונית מעוצבת, בית מעוצב, בגד מעוצב או סורגים מעוצבים, אנו מתכוונים לכך שהעיצוב של אותו פריט מבוסס על עקרונות אסתטיים שניתן להבחין בהם. כך למשל, כאשר אתם נכנסים לבית מעוצב, אתם יכולים להרגיש מייד שהושקעו מחשבה ותכנון באופן בו בנוי הבית, באופן בו מסודרים החפצים בו, בגוונים, במרקים ובשילוב של הכל יחד. גם במקרה של סורגים מעוצבים, הכוונה היא לכל סורג שניתן להבחין שנעשו בו פעולות תכנון ועיצוב על בסיס עקרונות אסתטיים. סורגים לא מעוצבים הם אותם סורגים שאנחנו יכולים לדמיין בחלונות של בתי כלא – מוטות מיושרים אנכיים, אופקיים או שניהם יחד. סורגים אלה יוצרו למעשה עם מוטות בתצורתם הגולמית מבלי שנעשה כל עיבוד לברזל. מספיק למשל שאותם מוטות עגולים היו עוברים תהליך של שיטוח ורקיעה, בכדי להעניק להם אופי מעט יותר עיצובי. אם היו גם מקמרים את אותם מוטות ומעניקים להם יותר נפח, הם היו נראים הרבה יותר מעוצבים וזאת רק ההתחלה. מפה אפשר לבצע עוד שורה של פעולות עיצוב על מנת ליפות את הסורג ולהעניק לו מראה יותר ייחודי.

אחרי שאמרנו את כל זה, כאשר אתם פונים לגורם מקצועי להזמנת סורגים לבית, מן הסתם, כל הדגמים שיוצעו לכם הם דגמים של סורגים מעוצבים. השאלה היא איך הם מעוצבים ועד כמה הם מעוצבים. סורגים יכולים להגיע לרמת עיצוב יוצאת דופן, לאו דווקא באמצעות ריבוי אלמנטים וחלקים, אלא דווקא בגלל עיצוב חכם של מעט אלמנטים והתאמה מלאה בין האמירה העיצובית של הסורגים עצמם ובין זו של המבנה עליו הם מותקנים.

ראו גם: פרופיל בלגי ברזל מחיר

איך תבחרו את העיצוב המתאים לכם?

ובכן, הדרך הכי פחות טובה לבחור סורגים מעוצבים היא לבחור משהו שראיתם בבית אחר, או משהו שפתאום נראה לכם מעניין מבלי שחשבתם עליו מספיק. קוראים לזה רכישה מתוך מצב רוח ולרכישות כאלה אין מקום בתחום העיצוב. עיצוב הוא נושא מקצועי שפועל על פי עקרונות מקצועיים מסודרים ובכל החלטת עיצוב חשוב מאוד להקפיד על העקרונות האלה. אם אתם משקיעים לא מעט כסף, מחשבה וזמן בעיצוב הבית שלכם, גם את ההחלטה על הזמנת סורגים מעוצבים אתם רוצים לקבל בסיוע מעצב מקצועי. אם בכל זאת אתם רוצים פשוט להזמין סורגים מעוצבים, מה שחשוב הוא שתחשבו על הדברים בצורה יסודית, תדמיינו את האופציות השונות כשהן מותקנות על הבית שלכם, תבינו את האמירה ואת המסר שמעביר כל עיצוב ואת האיזון בין העיצוב ובין הסביבה החיצונית של הבית שלכם. אם תעשו את זה בצורה שיטתית וכנה, תוכלו בהחלט למצוא את העיצוב המתאים לכם ביותר ובלבד שתקפידו שלא לקבל שום החלטה על סמך מצב רוח חולף.

מדרגות חוץ

קודם כל הגנה, אחר כך עיצוב

אחרי שדיברנו על כל הנושא של עיצוב בעולם הסורגים, חשוב לזכור שבשורה התחתונה מדובר באמצעי הגנה לבית. למעשה, במרבית המקרים היינו מעדיפים בכלל לא להתקין סורגים כאלה על הבית, ולהשאיר את מפתחי החלון פתוחים לחלוטין אל הנוף הנשקף מהם. אלא שהתקנת סורגים מעוצבים היא בדרך כלל כורח שנכפה עלינו בגלל סיכונים ביטחוניים או בטיחותיים. סיכונים אלה כוללים כמובן את הסיכון של חדירת גורמים בלתי מורשים לביתנו, או במילה פחות מכובסת, פורצים והם כוללים גם סיכונים בטיחותיים שקשורים יותר במניעת נפילה של אדם מהחלון. אם הבית שלכם נתון לאחד מהסיכונים האלה, אתם רוצים להבטיח שהסורגים אותם אתם מתקינים עומדים בסטנדרטים הנדרשים על מנת למזער את הסיכונים הללו למינימום האפשרי.

מן הסתם, סורגים לא יכולים למנוע חדירה של פורץ, שכן כיום יש לפורצים שלל אמצעים ניידים באמצעותם הם יכולים לפרוץ לכל מרחב סגור. יחד עם זאת, סורגים בהחלט יכולים לעכב מאוד את הפורצים ולפעמים גם להשפיע על ההחלטה שלהם האם לנסות לפרוץ לביתכם מלכתחילה. כך למשל, אם בבית שלכם מותקנים סורגים ובבית מול אין סורגים, די ברור שהפורצים יעדיפו לפרוץ לבית ממול. אם בבית שלכם מותקנים סורגים מעוצבים ויפים אך כאלה שקל מאוד לנסר, האפקטיביות שלהם תהיה מאוד חלקית. את כל זה אתם רוצים לזכור כאשר אתם מזמנים סורגים מעוצבים ולוודא שלפני הכל, הסורגים נבנים בצורה כזאת שתאפשר להם למלא את תפקידם הפונקציונלי.

בתי מלאכה המתמחים בעבודות מתכת ומסגרות ומציעים גם את השירות של ייצור סורגים מעוצבים, יודעים היום כיצד לשלב בין שני הגורמים הללו – תפקיד פונקציונלי ועיצוב. ישנם היום סורגים מעוצבים שיודעים גם ליצור את הרושם של חוזק מבני רב ומרתיע, וגם ליצור מסר עיצובי יוצא דופן ומיוחד. ישנם גם עיצובים שיכולים להיראות כלפי חוץ מאוד עדינים ומעודנים, אבל כשמגיעים אל משימת הניסור שלהם, מגלים שהמשימה היא לא כל כך פשוטה. את הדברים האלה יהיה עליכם לבחון ולוודא לפני שאתם מזמינים כל דגם של סורגים מעוצבים, וזה גם הפרמטר שאמור להכווין אתכם אל המקום הנכון להזמין ממנו את הסורגים.

היכן נכון להזמין סורגים מעוצבים?

אם אתם רוצים את החופש המרבי בעיצוב הסורגים שלכם, אתם רוצים לפנות לבית מלאכה המתמחה בתחום של עבודות מסגרות ומציע גם סורגים מעוצבים בשלל דגמים. בבתי מלאכה אלה, שלחלקם גם יהיה אולם תצוגה מודרני משלהם, תוכלו לבחור מגוון רחב של דגמי מדף מוכנים, תוכלו לקחת כל אחד מהדגמים האלה ולערוך בו שינויים כרצונכם על מנת להתאים אותו להעדפות שלכם או שתוכלו לעצב את הסורגים שלכם מא' ועד ת'. בתי מלאכה אלה מציעים לכם בראש ובראשונה חופש מוחלט לקבל כל החלטה מבנית או עיצובית שאתם רוצים לקבל סביב הזמנת סורגים מעוצבים וזהו בהחלט פרמטר חשוב שאי אפשר להתעלם ממנו. בתי מלאכה אלה גם יודעים בדרך כלל לספק לכם את התמיכה סביב שלבי התכנון והעיצוב של הסורגים ולא רק סביב הייצור וההתקנה שלהם, וגם זהו פרמטר חשוב שכדאי לקחת בחשבון. ובכל זאת נחזור על הדבר החשוב – כל החלטה שתקבלו, ראוי שתתקבל על סמך חשיבה ובחינה מדוקדקת ולא על סמך מצב רוח חולף. 

עבודת מסגרות- סורגים

סוג סורגטווח מחיריםהערות
סורג בטןהחל מ-450 ש"חמחיר לפי חלון
סורגים למרפסתהחל מ-650 ש"חהמחיר נקבע לפי גודל במטרים
סורגי ברזל לחלוןהחל מ-500 ש"חהסוג הנפוץ ביותר לחלונות

עבודת מסגרות- שערים

סוג השערטווח מחיריםהערות
שער גלילה לחניההחל מ-700 ש"חשער עשוי פח
מחיר לפי מטר רבוע
שער אלומיניוםהחל מ-850 ש"חשער סטנדרטי
מחיר לפי מטר רבוע
שער הזזההחל מ-650 ש"חמחיר לפי מטר רבוע
שער חשמליהחל מ-700 ש"חשער פשוט
מחיר לפי מטר רבוע

עבודת מסגרות- מעקות

סוג המעקהטווח מחיריםהערות
הגבהת מעקות במרפסתהחל מ-300 ש"חמחיר למטר
ניתן לצבע הגבהה של מעקה אם יש צורך
מעקה מגלוון למדרגותהחל מ-750 ש"חמחיר לפי מטר
מתאים למדרגות בתוך הבית
מעקה מאלומיניוםהחל מ-550 ש"חמחיר לפי מטר
מתאים גם לבחוץ וגם לבפנים

עבודת מסגרות- כללי

סוג העבודהטווח מחיריםהערות
פירוק סורגיםהחל מ-300 ש"חפירוק סורגים מחלון
תיקון סורגיםהחל מ-200 ש"חתיקון סורגים בחלון
החלפת מסילותהחל מ-450 ש"חלסורגים ושערי הזזה, עלות לפי מטר
הסרת חלודההחל מ-280 ש"חעלות לפי מטר
Picture of המרכז הישראלי למסגרות
המרכז הישראלי למסגרות

מחפשים מסגר מקצועי, שיכין לכם סורגים, גדר, שער, פרגולה או עבודת מסגרות אחרת לבית? בעידן בו כולם קונים באולמות תצוגה, יצאנו לבדוק עבורכם את הסדנאות שבהן מתרחש הקסם. בדקנו ומצאנו – המרכז הישראלי למסגרות.

המרכז הישראלי למסגרות פועל בישראל כבר שנים ארוכות ובמילים הכי פשוטות שאפשר, מציע לכם את האפשרות להזמין כל עבודת מסגרות שעולה בדעתכם ובדמיונכם, גם כשמדובר במשימה מאתגרת ביותר. במרכז תוכלו למצוא חבורה של אנשי מקצוע מסורים, שחיים ונושמים את עולם המסגרות ומתנהלים כמו אמנים בסטודיו שלהם.

מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!