סורגים לבית

שילמתם פחות? תהיו לחוצים יותר! אין תחליף לבטיחות!

למידע נוסף והצעות מחיר משתלמות השאירו פרטים ונחזור בהקדם

תוכן עניינים:

סורגים לבית

רוצים להזמין סורגים חדשים לבית? מה אתם צריכים לדעת כדי להבטיח שאתם מזמינים את הסורגים המתאימים לכם ביותר גם מבחינה אסתטית וגם מבחינה פונקציונלית של רמת המיגון שהם מספקים לכם? ובכן, לא מדובר במדע מורכב מדי, אבל ישנם בהחלט מספר אלמנטים שאתם רוצים לזכור בכדי להבטיח שאתם עושים את הבחירה הנכונה. במיוחד כדאי לשים לב למחיר שאתם משלמים, שכן הזמנת סורגים לכל דלת ולכל חלון בבית יכולה להצטבר בקלות לסכומים גבוהים של אלפים רבים של שקלים. על כל הנושאים האלה מדברים איתכם בשורות הבאות, המומחים של המרכז הישראלי למסגרות.

אסתטיקה של סורגים

בחירת העיצוב של סורגים לבית היא ללא ספק אחד השלבים החשובים בהזמנת סורגים. בהיבט הזה אתם רוצים בהחלט להיחשף לכמה שיותר אפשרויות לפני שאתם מבצעים את ההזמנה. עיצובי הסורגים כיום הם נרחבים ומגוונים הרב היותר מבעבר, ולסורגים שאתם מזמינים יכולה להיות השפעה דרמטית על האסתטיקה של חזית הבית כמו גם על האווירה שייצרו הסורגים בתוך הבית. בהיבט זה עליכם לשקול את התצורה הכללית של הסורגים, את התצורה של כל סורג, את האלמנטים העיצוביים המשולבים בין הסורגים וכמובן הצבע והמרקם של הסורגים. כאמור, האפשרויות כיום הן רבות מאוד וכל איש מקצוע העוסק בתחום של סורגים לבית יוכל לסייע לכם בכך.

עבודות מסגרות

רמת מיגון של סורגים לבית

מעבר לאסתטיקה ואולי עוד לפניה, אתם רוצים להבטיח שהסורגים שאתם מזמינים אכן מספקים לכם את רמת המיגון הנדרשת לכם בבית. לשם כך יהיה עליכם להקפיד על כך שהסורגים יהיו עבים וחזקים דיים בכדי להקשות על כל פעולת חיתוך שלהם, שהם יהיו צפופים מספיק בכדי להקשות על החדירה דרכם אבל מרווחים מספיק בכדי להבטיח מעבר חופשי של אוויר ואור וכמובן מעוגנים היטב אל קיר הבית, כך שלא ניתן יהיה פשוט לעקור את הסורגים ממקומם בצורה קלה ומהירה. על אף שבהזמנת סורגים לבית נוטה שיקול זה לעבור אחורה אל מעבר לשיקול הדקורטיבי, אתם לחלוטין לא רוצים להקריב את הביטחון האישי שלכם בבית על מזבח האסתטיקה.

כמה עולים סורגים לבית?

לבסוף, חשוב גם לוודא שאתם משלמים עבור הסורגים שאתם מזמינים, גם אם לא את המחיר הזול ביותר, אז לפחות מחיר סביר, הוגן ותחרותי. בהיבט זה כדאי לדעת את המחירים הבאים ככלל אצבע שיסייע לכם להבין היכן אתם עומדים. סורג לדלת אמור לעלות לכם החל מ-700 ₪. סורגים ישרים לחלון החל מ-400 ₪ וסורגים עם בטן החל מ-500 ₪. ככלל, עלות כל סורג לחלונות הבית אמורה לנוע בטווח שבין 500 ל-700 שקלים ואם הוצע לכם מחיר זול יותר, כדאי לבדוק היטב מה עומד מאחוריו. המרכז הישראלי למסגרות מציע לכם מגוון רחב של סורגים דקורטיביים וחזקים עם אפשרות להתאמה אישית ובמחירים אטרקטיביים ותחרותיים מאוד.

אם אתם רוצים לדאוג לבטיחות של דיירי הבית, ורוצים לוודא שלא יפרצו לבית, או שילדים חלילה לא ימעדו ויפלו מקומה גבוהה, נראה שאין מנוס אלא להתקין סורגים לבית. במילים אחרות, כדי לשמור על הבטיחות הן פנימה החוצה והן החוצה פנימה, סורגים לבית הם הפתרון הטוב ביותר.

סיבות להתקנת סורגים לבית

כאמור, יש שתי סיבות עיקריות להתקנת סורגים לבית.

  1. אם יש לכם ילדים קטנים, או שיש לכם קשישים בבית, ואתם גרים בקומה גבוהה, אתם מוכרחים להתקין סורגים לבית בשל בטיחות. סורגים אלו מונעים נפילה של אנשים. בשנים האחרונות שמענו על מקרים רבים שהסתיימו במוות או פציעה, והכול היה יכול להימנע עם סורגים ברמה גבוהה.
  2. אם אתם גרים במקום בו יכולים לפרוץ אליו בקלות ויש לכם תכולה יקרה, סורגים לבית יכולים למנוע פריצות. זה תלוי כמובן בסוג הסורגים, אבל בעיקרון סורגים איכותיים מונעים פריצות באופן משמעותי, ולו רק בגלל שקשה להרוס את הסורגים וזה מתריע בגלל רעש. הפורצים מפחדים שיתפסו אותם.

מה קובע אם סורגים לבית הם טובים או לא

  1. יש מספר סוגים של חומרים שמהם יכולים להיות עשויים הסורגים: פלסטיק תוצרת גרמניה שמשאיר את הסורגים שקופים, אלומיניום או ברזל. ברזל רצוי שיהיה מגלוון כי זה חזק יותר. בנוסף, יש מספר תקנים שצריך לשמור עליהם, כדי לוודא שמדובר באיכות ברמה גבוהה. קודם כל, תקן בטיחות אש 94, וגם מספר פרמטרים כמו גובה מינימלי של 105 ס"מ, עובי של 4 וחצי מ"מ מינימום, ועוד. בחירה בחומר צריכה להיעשות על פי הצורך.
  2. חשובה ההתקנה של הסורג לחלון. ללא ג'מבו מקצועי ועמוק, אין שום ערובה שפורץ לא יצליח להוציא את הסורג מהמקום. חשוב מאד לעבוד עם בעל מקצוע ברמה גבוהה, שמבטיח אחריות וגם מצמיד את הסורגים בצורה טובה לחלונות. הרי בסוף סורגים לבית לא מבטיחים 100% אחריות נגד פריצות, אבל ככל שהם חזקים וקשים יותר לפריצה – ככה זה מרתיע יותר, וברוב הפעמים זה מספיק. סורג פתוח, לדוגמה, פסול לשימוש במקום שיש בו ילדים. הקפידו על איכות הסגירה וההצמדה, ואתם מסודרים בתור התחלה.

איך תדעו שיש לכם בעל מקצוע ברמה גבוהה

לא משנה אם אתם מתקינים סורגים לבית מן המוכן, בייצור עצמי, ייצור ישראלי או ייבוא מחו"ל, חשוב שיעמדו במספר קריטריונים. קודם כל, אם בעל המקצוע לא מסכים או מפציר בכם להתקין סורגי ברזל לא מגולוונים, מומלץ לכם להתרחק ממנו. אם הוא לא מקפיד על גימור חזק ויפה של חיבור לחלונות בתיקי העבודות שלו שביקשתם לראות, עשו אחורה פנה. והכי חשוב, אם הוא לא נותן אחריות בכתב על העבודה, אין בעבור מה להמשיך איתו את העבודה.

 לעיתים במהלך עבודות התקנת סורגים נפגעים קווי מים ויש להשתמש במכשיר לאיתור נזילות 

מצלמה תרמית לאיתור נזילות מאפשרת לבעלים של מבנים מוסגים שונים שלל יתרונות, ביניהם:

  •  איתור נזילות תדמור טכנולוגיות מהיר ללא עבודת הריסה של המבנה.
  • יעילות בזמן ביצוע העבודות וזאת על ידי אנשי מקצוע בתחום האינסטלציה.
  • חסכון בעלויות המתאפשר עקב עבודה קלה ויעילה יותר ללא צורך בשימוש במכונות כבדות.
  • שמירה על הסביבה באמצעות טכנולוגיות חדישות וידידותיות.
  • חזרה לשגרה באמצעות תיקון נזילות מים בצורה חכמה ומהירה.

זיהוי באמצעות מכשיר לאיתור נזילות על ידי מצלמה תרמית, יאפשר גילוי מקיף של המקומות אשר מהן נובעת התקלה (קירות, בין גגות, חומרי איטום, מרזבים ועוד) תוך שמירה על שלמות האלמנטים השונים במבנה.

חשוב לעבוד עם מסגר ו/או מייבא סורגים לבית ברמה גבוהה, עם כל התקנים, האישורים והרישיונות. בנוסף, אל תתביישו לבקש לראות תיקי עבודות, לבדוק את המחיר כדי לראות אם הוא הגיוני – ואל תתפשרו!

 

עבודת מסגרות- סורגים

סוג סורגטווח מחיריםהערות
סורג בטןהחל מ-450 ש"חמחיר לפי חלון
סורגים למרפסתהחל מ-650 ש"חהמחיר נקבע לפי גודל במטרים
סורגי ברזל לחלוןהחל מ-500 ש"חהסוג הנפוץ ביותר לחלונות

עבודת מסגרות- שערים

סוג השערטווח מחיריםהערות
שער גלילה לחניההחל מ-700 ש"חשער עשוי פח
מחיר לפי מטר רבוע
שער אלומיניוםהחל מ-850 ש"חשער סטנדרטי
מחיר לפי מטר רבוע
שער הזזההחל מ-650 ש"חמחיר לפי מטר רבוע
שער חשמליהחל מ-700 ש"חשער פשוט
מחיר לפי מטר רבוע

עבודת מסגרות- מעקות

סוג המעקהטווח מחיריםהערות
הגבהת מעקות במרפסתהחל מ-300 ש"חמחיר למטר
ניתן לצבע הגבהה של מעקה אם יש צורך
מעקה מגלוון למדרגותהחל מ-750 ש"חמחיר לפי מטר
מתאים למדרגות בתוך הבית
מעקה מאלומיניוםהחל מ-550 ש"חמחיר לפי מטר
מתאים גם לבחוץ וגם לבפנים

עבודת מסגרות- כללי

סוג העבודהטווח מחיריםהערות
פירוק סורגיםהחל מ-300 ש"חפירוק סורגים מחלון
תיקון סורגיםהחל מ-200 ש"חתיקון סורגים בחלון
החלפת מסילותהחל מ-450 ש"חלסורגים ושערי הזזה, עלות לפי מטר
הסרת חלודההחל מ-280 ש"חעלות לפי מטר
Picture of המרכז הישראלי למסגרות
המרכז הישראלי למסגרות

מחפשים מסגר מקצועי, שיכין לכם סורגים, גדר, שער, פרגולה או עבודת מסגרות אחרת לבית? בעידן בו כולם קונים באולמות תצוגה, יצאנו לבדוק עבורכם את הסדנאות שבהן מתרחש הקסם. בדקנו ומצאנו – המרכז הישראלי למסגרות.

המרכז הישראלי למסגרות פועל בישראל כבר שנים ארוכות ובמילים הכי פשוטות שאפשר, מציע לכם את האפשרות להזמין כל עבודת מסגרות שעולה בדעתכם ובדמיונכם, גם כשמדובר במשימה מאתגרת ביותר. במרכז תוכלו למצוא חבורה של אנשי מקצוע מסורים, שחיים ונושמים את עולם המסגרות ומתנהלים כמו אמנים בסטודיו שלהם.

מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!