סורגים לבית

 

 

אם אתם רוצים לדאוג לבטיחות של דיירי הבית, ורוצים לוודא שלא יפרצו לבית, או שילדים חלילה לא ימעדו ויפלו מקומה גבוהה, נראה שאין מנוס אלא להתקין סורגים לבית. במילים אחרות, כדי לשמור על הבטיחות הן פנימה החוצה והן החוצה פנימה, סורגים לבית הם הפתרון הטוב ביותר.

סיבות להתקנת סורגים לבית

כאמור, יש שתי סיבות עיקריות להתקנת סורגים לבית.

  1. אם יש לכם ילדים קטנים, או שיש לכם קשישים בבית, ואתם גרים בקומה גבוהה, אתם מוכרחים להתקין סורגים לבית בשל בטיחות. סורגים אלו מונעים נפילה של אנשים. בשנים האחרונות שמענו על מקרים רבים שהסתיימו במוות או פציעה, והכול היה יכול להימנע עם סורגים ברמה גבוהה.
  2. אם אתם גרים במקום בו יכולים לפרוץ אליו בקלות ויש לכם תכולה יקרה, סורגים לבית יכולים למנוע פריצות. זה תלוי כמובן בסוג הסורגים, אבל בעיקרון סורגים איכותיים מונעים פריצות באופן משמעותי, ולו רק בגלל שקשה להרוס את הסורגים וזה מתריע בגלל רעש. הפורצים מפחדים שיתפסו אותם.

מה קובע אם סורגים לבית הם טובים או לא

  1. יש מספר סוגים של חומרים שמהם יכולים להיות עשויים הסורגים: פלסטיק תוצרת גרמניה שמשאיר את הסורגים שקופים, אלומיניום או ברזל. ברזל רצוי שיהיה מגלוון כי זה חזק יותר. בנוסף, יש מספר תקנים שצריך לשמור עליהם, כדי לוודא שמדובר באיכות ברמה גבוהה. קודם כל, תקן בטיחות אש 94, וגם מספר פרמטרים כמו גובה מינימלי של 105 ס"מ, עובי של 4 וחצי מ"מ מינימום, ועוד. בחירה בחומר צריכה להיעשות על פי הצורך.
  2. חשובה ההתקנה של הסורג לחלון. ללא ג'מבו מקצועי ועמוק, אין שום ערובה שפורץ לא יצליח להוציא את הסורג מהמקום. חשוב מאד לעבוד עם בעל מקצוע ברמה גבוהה, שמבטיח אחריות וגם מצמיד את הסורגים בצורה טובה לחלונות. הרי בסוף סורגים לבית לא מבטיחים 100% אחריות נגד פריצות, אבל ככל שהם חזקים וקשים יותר לפריצה – ככה זה מרתיע יותר, וברוב הפעמים זה מספיק. סורג פתוח, לדוגמה, פסול לשימוש במקום שיש בו ילדים. הקפידו על איכות הסגירה וההצמדה, ואתם מסודרים בתור התחלה.

איך תדעו שיש לכם בעל מקצוע ברמה גבוהה

לא משנה אם אתם מתקינים סורגים לבית מן המוכן, בייצור עצמי, ייצור ישראלי או ייבוא מחו"ל, חשוב שיעמדו במספר קריטריונים. קודם כל, אם בעל המקצוע לא מסכים או מפציר בכם להתקין סורגי ברזל לא מגולוונים, מומלץ לכם להתרחק ממנו. אם הוא לא מקפיד על גימור חזק ויפה של חיבור לחלונות בתיקי העבודות שלו שביקשתם לראות, עשו אחורה פנה. והכי חשוב, אם הוא לא נותן אחריות בכתב על העבודה, אין בעבור מה להמשיך איתו את העבודה.

 לעיתים במהלך עבודות התקנת סורגים נפגעים קווי מים ויש להשתמש במכשיר לאיתור נזילות 

מצלמה תרמית לאיתור נזילות מאפשרת לבעלים של מבנים מוסגים שונים שלל יתרונות, ביניהם:

  •  איתור נזילות תדמור טכנולוגיות מהיר ללא עבודת הריסה של המבנה.
  • יעילות בזמן ביצוע העבודות וזאת על ידי אנשי מקצוע בתחום האינסטלציה.
  • חסכון בעלויות המתאפשר עקב עבודה קלה ויעילה יותר ללא צורך בשימוש במכונות כבדות.
  • שמירה על הסביבה באמצעות טכנולוגיות חדישות וידידותיות.
  • חזרה לשגרה באמצעות תיקון נזילות מים בצורה חכמה ומהירה.

זיהוי באמצעות מכשיר לאיתור נזילות על ידי מצלמה תרמית, יאפשר גילוי מקיף של המקומות אשר מהן נובעת התקלה (קירות, בין גגות, חומרי איטום, מרזבים ועוד) תוך שמירה על שלמות האלמנטים השונים במבנה.

חשוב לעבוד עם מסגר ו/או מייבא סורגים לבית ברמה גבוהה, עם כל התקנים, האישורים והרישיונות. בנוסף, אל תתביישו לבקש לראות תיקי עבודות, לבדוק את המחיר כדי לראות אם הוא הגיוני – ואל תתפשרו!

 

סורגים לבית

יכול לעניין אותך גם

מעקה למדרגות חוץ

מעקה למדרגות חוץ – ההבדלים בין סוגי המעקות השונים בניית מעקה למדרגות, לגגות ולמשטחים מוגבהים, היא הדרך המועדפת להגנה על המשתמשים בהם והשוהים בהם מפני

קראו עוד »
מדרגות ברזל

גדרות מתכת

התקנת גדרות מתכת – מה זה אומר? בעלי בתים בדרך כלל יבחרו בהקמת גדר על מנת שהיא תפריד בין השטח הפרטי של הבית לשטחים הציבוריים

קראו עוד »

סורגים מעוצבים

  בימינו, סורגים מעוצבים הם נחלתם של בתים רבים. די לנו בלעבור ברחוב אחד ונוכל להבחין בשורה ארוכה של סורגים המבצבצים אלינו מכל עבר. חלקם

קראו עוד »