מעקה ברזל לבית

תוכן עניינים

אחד הדברים החשובים ביותר במרחב הביתי על מנת לעלות את הבטיחות בדירה או בבית שלנו הוא מעקה ברזל לבית כאשר את המעקה אנו מתקינים על הצד החיצוני של החלון במקרה של מעקה חיצוני או על גרם המדרגות במידה וזהו מעקה פנימי בבית של שתי קומות למשל. ישנם עיצובים רבים וסגנונות שונים של מעקות ברזל וכך בהתאם נעים גם טווחי המחירים שלהם. אם בעבר מעקה ברזל לבית היה דבר משעמם היום ישנם סגנונות רבים של עיצובים ומעצבי פנים רבים דווקא מנצלים את זה על מנת ליצור אלמנט עיצובי ולהדגיש את הקו העיצובי של הבית באמצעותו.

סוגים שונים של מעקה ברזל לבית

במקרה של מעקה ברזל חיצוני ישנם סגנונות עיצוב רבים כאשר סגנון נפוץ מאוד הוא המעקה הישר שאותו אנו רואים מותקן בבתים רבים ברחבי הארץ על גבי חלונות במיוחד על גבי מרפסות. סגנון נוסף שמאוד נפוץ במקרים בהם אין מרפסת אלה המעקה מותקן על גבי חלון הוא מעקה ברזל לבית עם בטן. על גבי הבסיס של אותה בטן אנו יכולים למעשה להניח עציצים או אדניות ובכך להפוך את המעקה והחזית של החלון לאיזור נעים יותר בבית ואף לנצל את השטח לגדל פרחים, תבלינים וכדומה.

סוגים שונים של מעקה ברזל לפנים הבית

כפי שציינו בבתים רבים ישנם שתיים ואף שלוש קומות שמה שבדרך כלל מחבר בין הקומות הוא גרם מדרגות. לאותו גרם מדרגות נהיה חייבים לשים מעקב על מנת לדאוג לבטיחותם של יושבי הבית, במיוחד אם יש בו ילדים קטנים. גם למעקה פנים מברזל ישנם סוגים שונים והוא תלוי בעיקר בצורה של גרם המדרגות. מעקה מברזל הוא חומר יחסית גמיש שניתן לעצב אותו בכל צורה שנרצה באמצעות פרזול ולכן זהו החומר האידיאלי ליצור ממנו מעקה. ניתן למצוא סוגים שונים של מעקה לבית כמו מעקה ישר, מעקה בצורות שונות כמו האות חית או האות ריש ואפילו מעקה עגול במידה וגרם המדרגות הוא עגול גם הוא.

למה יש לשים לב בבחירת המעקה?

ישנם מספר אלמנטים שעלינו לשים אליהם לב כאשר אנו בוחרים מעקה לבית שלנו כאשר בראש ובראשונה בהיבט הבטיחותי עלינו לוודא כי המרווחים בין הברזלים עומדים בתקן של לא יותר מעשרה סנטימטר מרווח על מנת שראש של ילד לא יוכל להיכנס בין הסורגים ולהילכד ביניהם. דבר נוסף שעלינו לוודא הוא את סוג הגילוון שהברזל עבר. על מנת להחזיק שנים רבות במיוחד במקרה של מעקה חיצוני שצריך להיות עמיד בפני פגעי מזג האוויר ולהיות עמיד בפני התפתחות חלודה, נרצה לוודא כי הברזל עובר תהליך של גילוון חם או קר על מנת שנוכל לדעת כי הוא יחזיק לנו שנים רבות.

התקשרו עכשיו