מסגריה

שילמתם פחות? תהיו לחוצים יותר! אין תחליף לבטיחות!

למידע נוסף והצעות מחיר משתלמות השאירו פרטים ונחזור בהקדם

תוכן עניינים:

מסגריה-מה עושים במסגריה -כל סוגי עבודות עם הסבר קצר -שערים גדרות מעקות מדרגות

מסגריה היא אחד מבתי המלאכה החשובים והעסוקים בישראל. בארץ יש הרבה מאד מסגריות, אשר מסייעות לעם ישראל בבטיחות, עיצוב ושיפוץ הבית. מסגריה בדרך כלל עוסקת בעבודות ברזל מסוגים שונים, ובשל כך, כל אלמנט עיצובי ובטיחותי בבית עובר בצורה זו או אחרת דרך מסגריה. מסגריה – מה היא עושה, מי עובד שם, ומה קורה שם? כל מה שרציתם לדעת במקום אחד.

מסגריה – מה זה

מסגריה היא בית מלאכה, הגודל נקבע על פי כמות העבודה כמובן, שעוסקת בייצור, תיקון ושיפור מוצרי ברזל לבית. כאמור, בין היתר עושים שם בעיקר דברים פונקציונאליים, כמו סורגים ומעקות. המטרה היא בעצם לייצר שם את המוצרים החזקים, העמידים, האיכותיים והבטוחים ביותר, על מנת שאפשר יהיה להשתמש בהם לשנים ארוכות. מסגריה מתאפיינת לרוב בעבודה עם מתכות כבדות, כמו ברזל, העברת החומרים תהליכים כימיים שדורשים ציוד, ידע וחום בטמפרטורה גבוהה מאד, וצוות מנוסה ומיומן. יש צורך לדעת גם דברים הקשורים לעיצוב, גם דברים הקשורים לפיזיקה, לעמוד בתקנים רבים ובעיקר – לעבוד בצורה מקצועית וברמה גבוהה מאד, על מנת לאפשר ללקוחות להרגיש בטוחים עם המוצרים, שנעשים, על פי רוב, בעבודת יד.

מסגריה – מי עובד שם ומה עושים שם

כאמור, לרוב מי שעובד שם הם אנשים עם ניסיון או ותק רב, ואשר מעבירים את הידע מאב לבן. פעמים רבות מדובר בעסק משפחתי, ואם העסק גדול – אז מדובר במפעל קטן, שיש בו מספר גדול יותר של עובדים – 10-15 בממוצע. לרוב, מסגריה היא עסק קטן יחסית, שיודע לתת תפוקה ברמה גבוהה, בגלל הידע, הכלים והניסיון. אין הרבה מקומות שמלמדים את העבודה כמו שלומדים ראיית חשבון או רפואה, ולכן זה עובר לרוב בעל פה, תוך ניסיון של עבודה בשטח. בדרך כלל מייצרים במסגריה מעקות, חלונות וסורגים.

סוגי עבודות במסגריה – מעקות

מעקות הם מוצר שיש בכל מקום, איפה שיש גרם מדרגות – יש מעקות. לכן, מסגריה במובן זה היא מקום מאד עסוק. יש עבודה רבה. גם כאן, בדומה לסורגים שנזכיר למטה, צריך לשמור על תקני בטיחות מחמירים לצד עיצוב יפה ומשובב נפש. מעקות מיוצרים בעבור בתים פרטיים, בניינים, מרפאות, בסיסים צבאיים, בתי ספר וכמובן בעבור רחובות ומשרדי ממשלה. חוקי הבטיחות תקפים בעבור כל סוגי המעקות – זכוכית, ברזל, אלומיניום, עץ ועוד. ברזל, במובן זה, עמיד יותר כי הוא חומר מאד חזק, ולכן מסגריות נוטות להמליץ על חומר זה, כי הוא גם בטוח, גם קל יחסית לעיצוב וגם עמיד לזמן רב. כדי לשמור לאורך זמן על התקינות של המעקות, בין אם מברזל ובין אם לא, צריך לשים לב שהכול מותקן כמו שצריך: גם כדי לעבור ולאחוז בהם, גם כדי לתפוס אותם חזק כדי לא ליפול, וגם שימוש סטטי, כלומר בלי שאדם נוגע במעקות, אלא יש הצטברות של אבק למשל. תחזוקה היא דבר חשוב כשמדובר בברזל, אבל הוא דורש תחזוקה מועטה יותר מהאחרים ובגלל זה מסגריה נוטה להמליץ לבחור בחומר זה, שהוא גם כלכלי יותר.

מסגריה מקצועית 

כך או כך, חשוב מאד לקנות רק מעקות ברמה גבוהה שיש להן תקנים של מכון התקנים הישראלי, ומיוצרים על ידי מסגריה טובה, מנוסה ואיכותית. חשוב לעבוד עם חומרי גלם ברמה גבוהה, ברזל מגולוון חייב לעבור את התהליך הנכון והמדויק, וזה שוב עניין של בחירה של מסגריה טובה על פני אחת שהיא לא טובה. מעקות איכותיים מנועים נפילה, החלקה, מעידה, ומצילים חיים, וכמובן דורשים תחזוקה מועטה יותר. בנוסף, הם מחזיקים זמן ארוך בהרבה, דבר משתלם ביותר שיש לקחת בחשבון, כי מסגריה איננה עסק זול לעבודה. אם אתם מעוניינים להתקשר עם מסגריה בעניין מעקות, קחו רק בעל מקצוע מוסמך, מנוסה ומומלץ על ידי אנשים שאתם מכירים. אל תתביישו לבקש לראות עבודות קודמות – ובידקו את הפרמטרים הבאים: גימורים נעימים למגע, בלי בליטות ופינות חדות, מרווחים שלא מאפשרים לילדים לעבור, ושימוש בחומרים דוחי בלאי.

סוגי עבודות במסגריה – חלונות וסורגים

עוד עבודה פופולארית מאד שיוצאת מתוך מסגריה הם סורגים. סורגים שומרים על הבטיחות שלנו, למשל, כדי שפורץ לא יוכל להיכנס וגם שומרים על הבטיחות של דיירי ומבקרים בבית, כמו למשל מניעה של נפילת תינוק מהחלון. לכן, כמו שאתם מבינים, מדובר בעבודה חשובה מאד. בין העבודות החשובות שעושה מסגר בתחום הסורגים, הם: סורגים קבועים שאי אפשר להזיז, וסורגים נפתחים / מתקפלים, שאפשר לפתוח אותם ואז לנעול שוב.

סוגי הסורגים רבים ביותר, ואפשר לבחור מהם על פי הצורך, ההתאמה, והתקציב. מסגריה איכותית תעשה בעבורכם עבודה ברמה גבוהה ולא משנה באיזה סורגים תבחרו, על פי התקציב שלכם.
ראו גם: מחיר הזמנת סורגים

לרוב, מומלץ לבחור ברזל מגולוון, כי בדומה למעקות, קל מאד לתחזק אותו והוא בטיחותי וחזק. אפשר להזמין מהמסגריה שלכם סורגים ברמה גבוהה כשהם מעוצבים בצבעים וצורות, עם עיקול (לא לשכוח לייצר "קשר" באמצע כדי שפורץ לא יוכל פשוט לעקם אותם ולהיכנס), מעוגלים, משולבים, סורגי הזזה, סורגים משושים ועוד. כמובן שיש גם סורגים מאלומיניום או סורגים שקופים, אבל זה לא מענייניה של מסגריה.

ההבדל בין מסגריה שמייצרת בעבורכם את הסורגים לבין כאלו שאתם קונים מן המוכן הוא שמיים וארץ. הוא לא בהכרח יותר יקר, אבל הוא בטוח מתאים ברמה גבוהה, מושלם לצרכים שלכם, לעיצוב ולטעם שלכם, ולגודל שאתם צריכים. מסגריה איכותית צריכה לעמוד בתנאים מחמירים של פיקוח. בעניין סורגים, למשל, יש סטנדרט של עובי הפרופיל שמתחיל ב-4 וחצי מילימטר ומקסימום 14 וחצי. הגובה הוא 105 סנטימטר לפחות. אסור שיהיה רווח גדול יותר מ-7 סנטימטר בין עמוד לעמוד, כדי שילד לא יוכל להיכנס ביניהם וליפול. אם אתם עומדים בתקנים אלו, והעיצוב והמחיר מוצא חן בעיניכם, בעצם, מדוע לא?

עבודות נוספות בתחום הידע של מסגריה איכותית

  1. גלריות – אם רוצים לבנות חצי קומה בחדר קיים, וצריך עבודת עץ משולבת עם ברזל, הם בדיוק אלו שיכולים לעשות בעבורכם את המסגרת.
  2. מעקות בטיחות ומעלונים – אם אתם צריכים מישהו שישפץ לכם את גרם המדרגות כדי שיתאים לדוגמה לקשישים ונכים, וצריכים מעקות בטיחות במקלחת, שירותים או בין הקומות – מסגר יכול לעשות זאת, בהנחה ומדובר בעבודת ברזל.
  3. למרות שאלומיניום או פלסטיק קלים יותר להרכבה, יש הרבה מאד פרגולות או מחסנים בחצרות של אנשים שלפחות השלד שלהם עשוי על ידי מסגריה מברזל.
  4. ניקוב מוטות גידור – אם אתם רוצים להכניס גדר באמצע מקום שאין בו הרבה שטח, ואתם לא רק לחתוך את הפרופילים, אלא גם ממש להתקין את השלד, גדר איכותית מברזל, זוהי תפקידה של מסגריה לייצר, להוביל ולהתקין את העבודה הזו.
  5. קונסטרוקציות שונות – מאוהלים, דרך צלונים לגינה, מתלה כביסה לחצר, שלדי ברזל מסוגים שונים ורשתות הצללה נתלות.

לסיכום נאמר כי עליכם לעשות שיעורי בית, לבדוק את הניסיון, תיק העבודות מסגרות ותחומי ההתמחות של מסגריה כדי לבחור אותה. אל תתביישו לבקש הצעות מחיר מקבילות, לראות עבודות קודמות ולבחור מה שמתאים לכם מבחינת השירות והתקציב.

עבודת מסגרות- סורגים

סוג סורגטווח מחיריםהערות
סורג בטןהחל מ-450 ש"חמחיר לפי חלון
סורגים למרפסתהחל מ-650 ש"חהמחיר נקבע לפי גודל במטרים
סורגי ברזל לחלוןהחל מ-500 ש"חהסוג הנפוץ ביותר לחלונות

עבודת מסגרות- שערים

סוג השערטווח מחיריםהערות
שער גלילה לחניההחל מ-700 ש"חשער עשוי פח
מחיר לפי מטר רבוע
שער אלומיניוםהחל מ-850 ש"חשער סטנדרטי
מחיר לפי מטר רבוע
שער הזזההחל מ-650 ש"חמחיר לפי מטר רבוע
שער חשמליהחל מ-700 ש"חשער פשוט
מחיר לפי מטר רבוע

עבודת מסגרות- מעקות

סוג המעקהטווח מחיריםהערות
הגבהת מעקות במרפסתהחל מ-300 ש"חמחיר למטר
ניתן לצבע הגבהה של מעקה אם יש צורך
מעקה מגלוון למדרגותהחל מ-750 ש"חמחיר לפי מטר
מתאים למדרגות בתוך הבית
מעקה מאלומיניוםהחל מ-550 ש"חמחיר לפי מטר
מתאים גם לבחוץ וגם לבפנים

עבודת מסגרות- כללי

סוג העבודהטווח מחיריםהערות
פירוק סורגיםהחל מ-300 ש"חפירוק סורגים מחלון
תיקון סורגיםהחל מ-200 ש"חתיקון סורגים בחלון
החלפת מסילותהחל מ-450 ש"חלסורגים ושערי הזזה, עלות לפי מטר
הסרת חלודההחל מ-280 ש"חעלות לפי מטר
Picture of המרכז הישראלי למסגרות
המרכז הישראלי למסגרות

מחפשים מסגר מקצועי, שיכין לכם סורגים, גדר, שער, פרגולה או עבודת מסגרות אחרת לבית? בעידן בו כולם קונים באולמות תצוגה, יצאנו לבדוק עבורכם את הסדנאות שבהן מתרחש הקסם. בדקנו ומצאנו – המרכז הישראלי למסגרות.

המרכז הישראלי למסגרות פועל בישראל כבר שנים ארוכות ובמילים הכי פשוטות שאפשר, מציע לכם את האפשרות להזמין כל עבודת מסגרות שעולה בדעתכם ובדמיונכם, גם כשמדובר במשימה מאתגרת ביותר. במרכז תוכלו למצוא חבורה של אנשי מקצוע מסורים, שחיים ונושמים את עולם המסגרות ומתנהלים כמו אמנים בסטודיו שלהם.

מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!