כל דגמי 202 של מעקות מתכת למדרגות

מעקה העשוי מתכת הפך לסוג המועדף עבור בעלי בתים ואדריכלים, המבקשים לשלב את חומר הגלם המיוחד הזה בתוך הבית וגם בחלק החיצוני שלו, במרפסת. התקנת מעקות מתכת למדרגות היא ייחודית וחשובה, מכיוון שהמעקה מהווה פריט עליו נשענים האנשים שחולפים במדרגות ומכאן שהוא צריך להיות חזק מאוד. עם זאת, חשוב שלא לוותר על העיצוב והוויזואליות היפה של הפריט הזה, בפרט כאשר ניתן להשיג היום דגמים מיוחדים שמשתלבים נהדר עם סגנון העיצוב שקיים.

מעקה ברזל למדרגות

למה כדאי להתאים את דגם המעקה לעיצוב הפנים בבית?

כאשר מתקינים מעקות מתכת למדרגות הנמצאות בבתים פרטיים, מדובר בדרך כלל בגרמי מדרגות מרשימים ולכן המעקה תופס הרבה מאוד תשומת לב. כאשר הבית מעוצב בסגנון מודרני ועם גוונים בהירים וחלקים, מעקה ברזל יבלוט במיוחד והוא יוכל לעשות את הרושם המדהים שלו על כל מי שנכנס הביתה. עם זאת, גם לעיצוב כפרי מעקה כזה יכול להתאים, בפרט כאשר מדובר בפרזול מעוגל וציורי, המחמיא מאוד לסגנון כפרי.
למי שמתלבט וחושש ששינויים בבית יובילו לכך שהמעקה לפתע לא יתאים, ההמלצה היא לבחור במעקה קלאסי וישר, כזה שיתאים לכל עיצוב פנים שהוא. העניין החשוב בהתקנה מעקה שכזה, הוא ההקפדה על רווח בין ה"מקלות" של המעקה, שלא יעלה על עשרה סנטימטר ולא יסכן את בטיחותם של ילדים קטנים, אשר עלולים לנסות להציץ בעדו. הרצון הוא, כמובן, למנוע נפילות ותאונות למיניהן.
ראו גם: ייצור מעקות ברזל

היתרון של מעקות מתכת למדרגות בנוגע לניקיון

ברזל איננו חומר שצובר אבק בקלות ולכן סביר להניח שהוא ייראה נפלא גם בחלוף מספר ימים מאז הניקיון האחרון. עם זאת, חשוב להסיר את האבק וכן כתמים, במידה שהם קיימים על המעקה. אתם יכולים להתייעץ עם היצרן כאשר אתם עומדים לרכוש מעקה העשוי מתכת, להכיר את החומר הזה לעומק ולקבל המלצות על חומרי ניקוי שיורידו את כל הלכלוך וכמובן לא יפגעו במתכת עצמה.

גדר ברזל

האם ניתן להתקין מעקות העשויים מתכת גם במרפסות?

מרפסות בבתים פרטיים הן המקום המושלם להתקין מעקות שעשויים ממתכת, למשל מעקה מברזל מפורזל שמעניק מראה יפהפה, הניבט כלפי כל מי שמסתכל על הבית מבחוץ. אפשר להתקין מעקות מתכת למדרגות שבחלק הפנימי של הבית ואילו בחלקו החיצוני להתקין מעקה למרפסת מ"אותה המשפחה" ובעיצוב דומה, על מנת לייצר הרמוניה וסוג של "שפה עיצובית" בתוך הבית.

האם כדאי לשלב בין מתכת לחומר גלם נוסף?

ניתן למצוא בבתים רבים בישראל מעקות מתכת למדרגות, אשר משלבים גם זכוכית, עץ וחומרי גלם נוספים. לעיתים המעקה והמדרגות עצמן יהיו עשויים ברזל ולעיתים שילוב של חומרים. כל שילוב כזה או אחר מעניק סטייל שונה וייחודי, בבית שבו הוא מותקן. המרכז הישראל למסגרות מעניק שירותי מסגרות וייצור מעקות או סורגים ממתכת ומחומרים איכותיים אחרים. הלקוחות המרוצים של המרכז נהנים משירות מעולה ומתוצרי מסגרות נפלאים המחזיקים מעמד לשנים רבות.

עבודות מתכת