גיזום עצים

שילמתם פחות? תהיו לחוצים יותר! אין תחליף לבטיחות!

למידע נוסף והצעות מחיר משתלמות השאירו פרטים ונחזור בהקדם

תוכן עניינים:

אנו מספקים חבילה מלאה של שירותי גינון. אנו מחויבים לעזור לך לשמור על הגינה שלך בכושר כל השנה. הגיע הזמן שנמשיך הלאה וצריך להעביר את הדברים לדור הבא. אנו מקווים שנוכל למצוא בעלים שיאהב וידאג לגינה שלנו כמו שעשינו במהלך השנים. אנו מציעים מגוון שירותי גינון. אם אתה צריך משהו, אנא הודע לנו ונשמח לעזור! אנחנו חושבים שהבית שלך הוא יותר מסתם השקעה בלבנים וטיט: זו גם השקעה בחיים שלך. זו הסיבה שאנו נותנים לך את ההזדמנות ליהנות מהטוב משני העולמות: נוחות, שלווה ושקט גנן הוא אדם ששומר על הגנים והנוף של הבית. הם יכולים להיות מועסקים על ידי סוכנויות או חברות לתחזק נכסים שונים כמו שטחי משרדים, קהילות מגורים, מגרשי גולף וכו'. גנן נשכר לתחזוקת הגינה של בית מגורים. העבודה יכולה להתבצע על בסיס שבועי, חודשי או שנתי.

לעתים קרובות, הגנן יבצע את המשימות הבאות:

  • נקה עשבים שוטים ופסולת
  • תחזוקת מדשאות וגינות
  • הסר עלים שנשרו מגינות ומדשאות
  • לשתול פרחים או זרעים בשדות ליד בתים

גיזום חיוני לבריאות העצים שלך. גיזום מסיר עצים מתים, מקטין את הסבירות להתפשטות חרקים ומקדם צמיחה חדשה. גיזום נכון יכול לסייע במניעת נגיעות מזיקים על ידי הסרת קליפה פגומה ועלים על העץ. מזיקים נמשכים לאזורים אלה מכיוון שהם מספקים מקורות מזון למחייתם. ישנם סוגים רבים ושונים של גיזום שאתה יכול לבצע בעצים שידרשו כלים או טכניקות ספציפיות לתוצאות הטובות ביותר. הסוג הנפוץ ביותר נקרא "הפחתת כתר". זה המקום שבו אתה חותך ענפים דמויי מברשת בבסיסם. זה יהפוך את העץ שלך לפתוח יותר ויפחית את גובהו מה שמונע נזק מרוחות חזקות או עומסי שלג כבדים במהלך חודשי החורף.

גיזום הוא תהליך שבו גנן מסיר ענפים מתים, גוססים, חולים, פגומים או לא מושכים מהצמח. בגינון ובגננות, הגיזום משיג מטרות רבות: הסרת עצים מתים או פגומים כדי להכניס יותר אור ואוויר למרכז הצמח; הסרת ענפים מתים מעצי פרי סמוכים כך שיוכלו להגיע אליהם על ידי גננים לקציר; הכשרת עצי פרי צעירים לגידול לפי רצונו של הגנן; עידוד הפירות על ידי הסרת עץ ישן ומתן לאור לעבור למטה בתוך חופת העץ. הכלים המשמשים לגיזום נקראים "מזמרה". למספריים הללו יש בדרך כלל להב עם קצוות חיתוך מושחזים בדומה למספריים למטבח. הם עשויים לעתים קרובות מפלדה או מסגסוגת המכילה ברזל עבור חוזק ו

במאמר זה, נבחן כיצד גיזום עצים יכול להעניק לאדם תחושת ביטחון כוזבת בכל הנוגע לבטיחות הבית. אנשים רבים מניחים שבגלל שאין ענפים או עלים מסביב לבית, הם בטוחים מנפילת איברים. עם זאת, האמת היא שהענפים והעלים האלה עדיין שם אבל ממש מחוץ לטווח הראייה. בסופו של דבר, כולם ייפלו ויגרמו לנזק רב יותר מאשר אם בעל הבית פשוט היה גזם אותם מלכתחילה. עצים הם מראה נפוץ במקומות רבים. עם זאת, הם יכולים להוות מטרד כאשר הם חוסמים את השמש מלהאיר על הגינה של האדם. דרך טובה לקצץ עצים היא להשתמש במוט גובה עם מסורים הניתנים לחיבור. על מנת לגזום את העץ יש למדוד את גובה העץ ולאחר מכן לכרות את כל הענפים התלויים מתחת לגובה זה. תהליך ההורדה של כל הענפים הללו נקרא 'טופינג'. לא צריך לדאוג לגבי ציפוי הענפים העליונים כי העץ יגדל וייגזום שוב לאחר זמן מה.

גיזום עצים הוא תהליך של הסרת ענפים, זרדים וגידולים לא רצויים אחרים מעצים. גיזום עוזר לשפר את מראה העץ, לנהל את גודלו ולשמור על עצים בריאים. הסיבה העיקרית לגיזום עצים היא לשמור על צורתם וגודלם. עצים שנותרו ללא גיזום יגדלו מאוד או רחבים מכיוון שאין להם תחרות על אור או חומרים מזינים. מינים מסוימים של עצים עשויים גם לסבול מבעיות עם מחלות אם הם לא נגזמים באופן קבוע, מה שעלול להשפיע על צמחים סמוכים כמו גם על אנשים בקרבת מקום. גיזום עשוי להיעשות כדי לאפשר לאור השמש להגיע לשתילות מתחת לקומה או כדי להסיר עצים מתים או חולים ליד מבנים כך שלא יהווה סיכון לכשל מבני.

גיזום עצים הוא תהליך של הסרת כמה ענפים ועלים מעץ כדי לקדם צמיחה בריאה. טכניקה זו מועילה מאוד בשמירה על בריאות הצמח, אך היא דורשת זמן ומאמץ.

ישנן סיבות רבות מדוע אנו צריכים לגזום את העצים שלנו:

1) כדי להסיר עצים מתים שעלולים להוות סכנת שריפה.

2) להסרת ענפים חולים או נגועים בחרקים.

3) לשמור על בריאות העץ על ידי הימנעות מבעיות מבניות כגון שבירה או צפיפות של ענפים, נבטים ועלווה.

4) לשיפור זרימת האוויר בתוך הכתר (החלק העליון של חופת העץ).

עבודת מסגרות- סורגים

סוג סורגטווח מחיריםהערות
סורג בטןהחל מ-450 ש"חמחיר לפי חלון
סורגים למרפסתהחל מ-650 ש"חהמחיר נקבע לפי גודל במטרים
סורגי ברזל לחלוןהחל מ-500 ש"חהסוג הנפוץ ביותר לחלונות

עבודת מסגרות- שערים

סוג השערטווח מחיריםהערות
שער גלילה לחניההחל מ-700 ש"חשער עשוי פח
מחיר לפי מטר רבוע
שער אלומיניוםהחל מ-850 ש"חשער סטנדרטי
מחיר לפי מטר רבוע
שער הזזההחל מ-650 ש"חמחיר לפי מטר רבוע
שער חשמליהחל מ-700 ש"חשער פשוט
מחיר לפי מטר רבוע

עבודת מסגרות- מעקות

סוג המעקהטווח מחיריםהערות
הגבהת מעקות במרפסתהחל מ-300 ש"חמחיר למטר
ניתן לצבע הגבהה של מעקה אם יש צורך
מעקה מגלוון למדרגותהחל מ-750 ש"חמחיר לפי מטר
מתאים למדרגות בתוך הבית
מעקה מאלומיניוםהחל מ-550 ש"חמחיר לפי מטר
מתאים גם לבחוץ וגם לבפנים

עבודת מסגרות- כללי

סוג העבודהטווח מחיריםהערות
פירוק סורגיםהחל מ-300 ש"חפירוק סורגים מחלון
תיקון סורגיםהחל מ-200 ש"חתיקון סורגים בחלון
החלפת מסילותהחל מ-450 ש"חלסורגים ושערי הזזה, עלות לפי מטר
הסרת חלודההחל מ-280 ש"חעלות לפי מטר
Picture of המרכז הישראלי למסגרות
המרכז הישראלי למסגרות

מחפשים מסגר מקצועי, שיכין לכם סורגים, גדר, שער, פרגולה או עבודת מסגרות אחרת לבית? בעידן בו כולם קונים באולמות תצוגה, יצאנו לבדוק עבורכם את הסדנאות שבהן מתרחש הקסם. בדקנו ומצאנו – המרכז הישראלי למסגרות.

המרכז הישראלי למסגרות פועל בישראל כבר שנים ארוכות ובמילים הכי פשוטות שאפשר, מציע לכם את האפשרות להזמין כל עבודת מסגרות שעולה בדעתכם ובדמיונכם, גם כשמדובר במשימה מאתגרת ביותר. במרכז תוכלו למצוא חבורה של אנשי מקצוע מסורים, שחיים ונושמים את עולם המסגרות ומתנהלים כמו אמנים בסטודיו שלהם.

מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!