בניה קלה

שילמתם פחות? תהיו לחוצים יותר! אין תחליף לבטיחות!

למידע נוסף והצעות מחיר משתלמות השאירו פרטים ונחזור בהקדם

תוכן עניינים:

 

אחת המגמות הבולטות ביותר בענף הבנייה בשנים האחרונות ואפילו בעשורים האחרונים, היא המגמה של בנייה באמצעות מתודולוגיות של בניה קלה. אבל מה זה אומר בניה קלה? למי זה מתאים? מה היתרונות של בניה זו על פני בניה בבטון? האם כל המבנה מבוסס על חומרי גלם קלים או שישנם גם רכיבים שעדיין נאמנים לבטון ולעקרונות בניית השלד המסורתי? את התשובות לשאלות אלו תוכלו למצוא ממש כאן בשורות הבאות.

 

אז מה זה בדיוק בניה קלה?

ובכן, המדובר במתודולוגיית בנייה המבוססת על שימוש בחומרי גלם קלים כתחליף ליציקות בטון ובלוקים. מבנה שנבנה על פי מתודולוגיות אלה הוא נעדר שלד בטון וחוזקו המבני נובע מקונסטרוקציית מתכת ייעודית. קונסטרוקציה זו היא חזקה דיה ומאושרת על פי כל התקנים על ידי קונסטרוקטור מוסמך, כך שההנחה שבתים קלים הם בטוחים פחות היא הנחה שגויה שאין לה בסיס במציאות. את קונסטרוקציית השלד עוטפים למעשה בלוחות שמחליפים גם הם את יציקות הבטון והבלוקים ויחד, הקונסטרוקציה והלוחות, הופכים לשלד המבנה שכאמור, עומד בכל הדרישות ההנדסיות המחייבות. לאחר השלמת השלד הקל מגיע שלב הגמר, כמו בכל תהליך בנייה מסורתי ובשלב זה מבוצע הריצוף, הטיח, הגבס, התשתיות, הכלים הסניטריים, ארונות המטבח, החלונות, הדלתות וכן הלאה.

 

למי זה מתאים?

בניה קלה מתאימה לכל אחד ולכל מקרה, אבל לא בכל מקום ניתן ליישם אותה, בעיקר בגלל רגולציות מקומיות. המקומות בהם תוכלו למצוא את השכיחות הגבוהה ביותר של מבנים קלים הם מושבים וקיבוצים ואולי גם מבנים נלווים בישובים קטנים או מועצות מקומיות (מחסנים למשל). הסיבה לכך היא שהתחום של בניה קלה, על אף היתרונות הגדולים שלו, לא יכול לבוא על חשבון נהלים ומדיניות תכנון ובנייה ולכן בערים גדולות הנטייה לאשר מבנים אלה לצד מבני בטון היא פחותה יותר, המה גם שבמרחבים אורבניים מרבית המבנים הם מבנים משותפים, שמתאימים פחות למודל הבנייה הקלה.

 

האם ישנו שימוש בבטון במבנים קלים?

התשובה היא בהחלט כן. על אף התבססות השיטה על חומרי גלם קלים, בפועל, יסודות המבנה והביסוס שלו מבוצעים באמצעות יציקות בטון כמו במבנה רגיל. יסודות מבנה מחויבים להיבנות תמיד מבטון יצוק וכך גם בסיס המבנה. יחד עם זאת, לאחר השלמת היסודות ובסיס המבנה, מתחיל למעשה השלב של הבנייה הקלה ובשלב הזה עוברים לשימוש בחומרים קלים כמו מתכת, פאנלים מבודדים, עץ, גבס וכן הלאה. כאמור, בניה קלה היא מתודולוגיית בנייה יעילה מאוד, זולה מאוד ומהירה מאוד, אך היא אינה באה על חשבון הבטיחות ועל חשבון הכללים ההנדסיים המחייבים כל מבנה ולכן אין כל סיבה לחשוש מבניית בית על בסיס מתודולוגיה זו. ההיפך הוא הנכון – זה זול יותר ומהיר יותר ואם יש לכם את האפשרות החוקית במיקום הספציפי, אין סיבה שלא לבחון את האפשרות הזאת לפחות.

עבודת מסגרות- סורגים

סוג סורגטווח מחיריםהערות
סורג בטןהחל מ-450 ש"חמחיר לפי חלון
סורגים למרפסתהחל מ-650 ש"חהמחיר נקבע לפי גודל במטרים
סורגי ברזל לחלוןהחל מ-500 ש"חהסוג הנפוץ ביותר לחלונות

עבודת מסגרות- שערים

סוג השערטווח מחיריםהערות
שער גלילה לחניההחל מ-700 ש"חשער עשוי פח
מחיר לפי מטר רבוע
שער אלומיניוםהחל מ-850 ש"חשער סטנדרטי
מחיר לפי מטר רבוע
שער הזזההחל מ-650 ש"חמחיר לפי מטר רבוע
שער חשמליהחל מ-700 ש"חשער פשוט
מחיר לפי מטר רבוע

עבודת מסגרות- מעקות

סוג המעקהטווח מחיריםהערות
הגבהת מעקות במרפסתהחל מ-300 ש"חמחיר למטר
ניתן לצבע הגבהה של מעקה אם יש צורך
מעקה מגלוון למדרגותהחל מ-750 ש"חמחיר לפי מטר
מתאים למדרגות בתוך הבית
מעקה מאלומיניוםהחל מ-550 ש"חמחיר לפי מטר
מתאים גם לבחוץ וגם לבפנים

עבודת מסגרות- כללי

סוג העבודהטווח מחיריםהערות
פירוק סורגיםהחל מ-300 ש"חפירוק סורגים מחלון
תיקון סורגיםהחל מ-200 ש"חתיקון סורגים בחלון
החלפת מסילותהחל מ-450 ש"חלסורגים ושערי הזזה, עלות לפי מטר
הסרת חלודההחל מ-280 ש"חעלות לפי מטר
Picture of המרכז הישראלי למסגרות
המרכז הישראלי למסגרות

מחפשים מסגר מקצועי, שיכין לכם סורגים, גדר, שער, פרגולה או עבודת מסגרות אחרת לבית? בעידן בו כולם קונים באולמות תצוגה, יצאנו לבדוק עבורכם את הסדנאות שבהן מתרחש הקסם. בדקנו ומצאנו – המרכז הישראלי למסגרות.

המרכז הישראלי למסגרות פועל בישראל כבר שנים ארוכות ובמילים הכי פשוטות שאפשר, מציע לכם את האפשרות להזמין כל עבודת מסגרות שעולה בדעתכם ובדמיונכם, גם כשמדובר במשימה מאתגרת ביותר. במרכז תוכלו למצוא חבורה של אנשי מקצוע מסורים, שחיים ונושמים את עולם המסגרות ומתנהלים כמו אמנים בסטודיו שלהם.

מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!